30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Aave Flaş Kredilere Olan Talep Arttıkça Fiyat 288 Dolara Çıkarak Rekor Kırdı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Aave (AAVE) fiyatı haftalardır mutlak bir düşüş yaşadı ve bugün DeFi tokeni 288.90 dolardaki tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.

Binance indirim kodu

Merkezi olmayan finans protokolü, pazardaki en popüler tokenlerden biri olarak kabul edilirken DeFi sektöründeki son ralli, AAVE’nin rallisinin arkasındaki itici güçlerden biri oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

2021’in başında AAVE fiyatı 83 dolardan işlem görüyordu ve son ralli, protokolün yükselen toplam değerinin kilitlenmesini, yerinde ve türev borsalarında alım hacminin artmasını ve Aave’nin borç verme platformu ile hızlı kredi verilmesinin devam eden gelişimini destekledi.

TVL yeni bir zirveye yükseliyor

DeFi Pulse’tan elde edilen veriler, Aave’nin TVL’sinin 1 Ocak’ta 2.03 milyar dolardan yükseldiğini ve Bitcoin (BTC) ile Ether (ETH) fiyatları parabolik hale geldikçe Aave’nin TVL’sinin de arttığını ortaya koydu.

Şu anda Aave’nin TVL’si 3.75 milyar ABD doları ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve bu, platformu Maker’ın (MKR) ardından TVL’nin ikinci en büyük DeFi platformu haline getirdi.

Borç verme ve borç alma protokolüne düzenli olarak yeni tokenlerin eklenmesi, TVL’nin yükselmeye devam etme olasılığını arttırdı ve AAVE’nin kripto para alanındaki en iyi DeFi projelerinden biri olarak konumunu korumasına yardımcı oldu.

Bahisler, AAVE tokenin talebini arttırıyor

AAVE’nin işlem hacmi 2021’in başında artarak 3 Ocak’ta 200 milyon dolardan 16 Ocak’ta 928 milyon dolara yükseldi.

AAVE fiyatı yeni bir yüksek seviyeye ulaştığında 24 saatlik işlem hacmi 1.06 milyar dolarlık rekor kırdı. Bu hacim artışı kısmen yatırımcıların bahse koymak için daha fazla token satın almasından kaynaklanırken şu anda platformda hisseli toplam AAVE arzının %26.8’i %6.1’lik bir yıllık yüzde verimi kazandı.

İlgili Haber:  Avalanche Ağında Yaşanan Hatanın Detaylı Analizi Yayınlandı

Ani krediler yatırımcıları cezbediyor

AAVE’nin son dönemdeki yükselişinin bir başka nedeninin de flaş kredilerin büyümesi olduğu öne sürüldü.

Flaş krediler, kripto para sahiplerinin diğer satın alımlarını veya yeni kripto satın alımlarını finanse etmek için portföylerini ortaklaşa oluşturmalarına olanak tanıdı. Krediler ayrıca, yatırımcıların satmaya gerek kalmadan tokenlerindeki değeri kullanmalarına ve vergilendirilebilir bir olay yaratmalarına da yardımcı oldu.

12 aydan daha kısa bir süre önce flaş krediler piyasaya sürüldüğünden beri 1.7 milyar dolardan fazlası ihraç edildi ve kripto boğa piyasası ilerledikçe bu verinin artacağı kaydedildi.

Grafikler, flaş krediler için talep edilen en baskın tokenin DAI stabilcoin’i olduğunu ve ardından USDC ile ETH’nin geldiğini ortaya koydu. Messari’den alınan veriler, Aave’nin 2020’nin ilk yarısında 25 milyon dolar, üçüncü çeyrekte 500 milyon dolar ve dördüncü çeyrekte yaklaşık 1 milyar dolar kredi çıkardığını gösterdi.

Flaş kredi konseptinin genişletilmesi; özellikle merkezi olmayan borsalar, teminat takasları, kendi kendini tasfiye ve DeFi sektöründeki çeşitli diğer uygulamalar arasındaki arbitraj fırsatları için kullanılabildiğinden Aave’ye de daha fazla kullanıcı çekeceği öne sürüldü.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar