29 Mayıs 2022, Pazar
22.6 C
İstanbul

AAVE İçin Kısa Vadeli Fiyatına Etki Edebilecek Faktörler Neler?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bu hafta başında Bitcoin fiyatının yükselişe geçmesiyle birlikte altcoin piyasasında da bir ralli başladı. AAVE, Chainlink ve MATIC gibi bazı altcoinler iki haneli yüzdeler ile kazançlar bildirdiler. Ancak AAVE bu yazının yazıldığı anlarda halen iki ay önce kırdığı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorundan %53.22 daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

Binance indirim kodu

AAVE 19 Mayıs’taki kripto para çöküşünden en büyük zararı alan altcoinlerden biri oldu. Çöküş döngüsünün dibindeyken AAVE fiyatı 174 dolara kadar geriledi. Ancak son kazançlar ile birlikte AAVE’nin fiyatı bu bölgeden tekrardan %75.85 değer kazandı.

Binance indirim kodu

Ethereum Blockchain’i üzerinde çalışan açık kaynaklı bir protokol olan AAVE, bu yazının yazıldığı anlarda 319 dolardan işlem görürken haftalık bazda yaklaşık %10.77, günlük bazda ise %4.85 değer kazandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin fiyatının artmaya başladığında büyük yükselişler gösteren AAVE, BTC fiyatının 9 gündür yeşil bölgede olduğu şu dönemde kazançlarında bir yavaşlama hissettiriyor.

AAVE İçin Göstergeler Ne Diyor?

AAVE için “sirkülasyon NVT’si” değeri bu yazının yazıldığı anlarda zirve yaptı. Uzmanlara göre bu durum bir varlığın aşırı fiyatlandırılmış olduğunu gösterebilir. Diğer taraftan ağ geliştirici aktivitesindeki bir düşüş ile birlikte gelen düşük NVT değeri ise ağın güçsüzlüğüne yorulabilir.

AAVE’nin MVRV değeri de 6 Haziran’dan bu yana en yüksek değerine ulaşarak mevcut piyasadaki dominant trendin boğa lehine olduğunu gösteriyor. Ancak uzmana göre yakında AAVE fiyatında bir yükseliş olmazsa bu durum tersine dönebilir. Bununla birlikte MVRV oranı yüksek olmasına rağmen Mayıs ayındaki zirvesinde halen epey uzakta bulunuyor.

AAVE’nin aktif ve yeni adres sayısı da yeni bir zirve oluşumu göstermiyor. Hatta bu değerler geçen haftanın seviyelerinde de düşük bölgelere inip çıkıyor. Ancak büyük cüzdanlar tarafından sahip olunan arz miktarında ani bir yükseliş gerçekleşti.

İlgili Haber:  Shiba Inu Tekrardan Dogecoin'i Geride Bırakmayı Başardı: SHIB Fiyatında %13’lük Artış!

Büyük altcoinlerden biri olan AAVE geçtiğimiz hafta %35 değer kazanırken bu yazının yazıldığı anlarda büyük yükselişler kaydetmedi. Kripto para iki gündür büyük bir direnç bölgesini aşmaya çalışmakla meşgul görünüyor. Uzmana göre 317 dolar seviyesi kritik bir öneme sahip olabilir. AAVE’nin RSI değeri de aşırı alış bölgesinde olmasına rağmen Haziran başında olduğu gibi 75 seviyesini geçmedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar