15 Ağustos 2022, Pazartesi
23.6 C
İstanbul

Avrupa Birliği ve 31 Ülke, Kripto Para ve Fidye Yazılımı Sorununa Karşı Ortak Bir Açıklama Yaptı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

AB ve 31 diğer ülkeden bir araya gelecek temsilciler, kripto para ve fidye yazılımı risklerine karşı ortak bir önlem alınması çağrısında bulundu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • AB ve 31 diğer ülkeden temsilciler, fidye yazılımı saldırılarına karşı küresel bir yaklaşım geliştirilmesi çağrısında bulundu.
  • ABD’deki Biden yönetimi ise fidye yazılımı ve kripto para alanında şimdiden birkaç önemli adım attı.

Wall Street Journal’a göre, Avrupa Birliği (AB) ve diğer 31 ülkeden bir araya gelen temsilciler, kripto para ve fidye yazılımı saldırıları sorununa karşı küresel bir yaklaşım geliştirme kararı aldı.

Binance indirim kodu

Fidye Yazılımına Karşı Ortak Mücadele

Temsilcilerin dün yaptıkları ortak açıklamada, “Fidye yazılımı iş modelini ve ilgili kara para aklama faaliyetlerini bozma çabalarımızı artırma ve bu amaç için gereken mücadeleyi verme kararı aldık.” ifadeleri kullanıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Temsilciler, ayrıca, kripto paraların uluslararası ölçekte koordineli bir şekilde incelenmesinin, fidye yazılımı tehdidiyle doğrudan yüzleşme sürecinin ayrılmaz bir parçası olacağını vurguladı. Açıklamada, fidye yazılımı gruplarının, çalınan fonları kripto para kullanarak kendilerine kolayca aktarabildiklerinin altı çizildi.

Fidye yazılımı faaliyetleri ve bunların kripto para ile bağı, özellikle Biden yönetiminin ulusal güvenlik gündeminin ana odak noktası haline geldi.

Ulusal Güvenlik, Fidye Yazılımı ve Kripto Para

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, fidye yazılımı saldırılarını ulusal güvenliğin önemli bir parçası haline getirdi.

Bu yazın başlarında Colonial Pipeline ve gıda işleme firması JBS’ye yönelik gerçekleştirilen fidye yazılımı saldırılarının ardından ABD Adalet Bakanlığı, bu tür saldırıları terörizm ile aynı kategoride değerlendireceğini duyurdu.

Biden yönetimi, ayrıca siber saldırılarla mücadele etmeyi ve kripto paradaki fidye faaliyetlerini takip etmeyi amaçlayan özel bir fidye yazılımı görev gücü kurdu.

İlgili Haber:  G7 Liderleri, Kripto Parada Fidye Yazılımı Saldırıları ile Mücadele Edeceklerini Açıkladı

ABD ulusal güvenlik danışmanı Jake Sullivan’ın bu hafta gerçekleşen sanal zirvede söylediği gibi, fidye yazılımı küresel bir sorun olmaya devam ediyor.

Sullivan, “Hiçbir ülke veya hiçbir grup, bu sorunu tek başına çözemez.” dedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar