3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

ABD, 28 Milyar Dolarlık Kripto Para Vergisi Toplamak İstiyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ABD’li politika yapıcılar, en son altyapı projesini finanse etmeye yardımcı olmak için Amerikan vatandaşlarından kripto para vergisi toplamak istiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD, kripto para vergisinden 28 milyar Dolar toplamayı amaçlıyor.
  • Kripto para vergisinden elde edilecek gelirin, ülkenin ulaşım ve elektrik altyapısına yapılan 550 milyar Dolarlık yeni bir yatırıma destek olarak kullanılacağı belirtiliyor.

Amerika Birleşik Devletleri Senatosu’ndaki altyapı planları, kripto para ile ilgili vergilendirme ve raporlama gerekliliklerini genişletmeyi amaçlayan birkaç yeni yasa ile desteklendi.

Binance indirim kodu

ABD ve Kripto Para Vergisi

Bugün yayınlanan bir rapora göre, ABD’li politika yapıcılar kripto para vergileri ile 28 milyar Dolar toplamayı planlıyor. Bu vergilerin, ülkenin ulaşım ve elektrik altyapısına yapılan 550 milyar Dolarlık yeni bir yatırıma destek olarak kullanılacağı belirtiliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Güncellenen yasa, diğer bazı şeylerin yanı sıra, kripto işletmelerinin 10.000 ABD Doları veya daha yüksek değerdeki tüm kripto para transferlerini ABD İç Gelir Servisi’ne bildirmesini içeriyor.

Konu ile ilgili yetkililer tarafından yapılan açıklamada, “Yasa, kripto varlıkların nasıl elde edildiği ve nasıl alınıp satıldığına ilişkin gerçekleri yansıtacak şekilde komisyoncu tanımının güncellenmesini içeriyor. Yasa, ayrıca, komisyoncudan komisyoncuya raporlamanın, dijital varlıklar da dahil olmak üzere, Bölüm 6045(g)(3) kapsamında gerekli olduğunu ortaya koyuyor.” ifadeleri kullanıldı.

ABD’de Artan Kripto Baskısı

Yeni yasa, politika yapıcıların ve düzenleyicilerin kripto para endüstrisine giderek daha fazla odaklandığı bir dönemde geliyor. Daha geçen hafta, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, stablecoin düzenlemesi konusunda tüm kurumları “daha hızlı hareket etmeye” çağırdı.

Bu haftanın başında ise, endüstride en çok kullanılan stablecoin USDT’nin arkasındaki şirket olan Tether’in yöneticileri, ABD Adalet Bakanlığının banka dolandırıcılığı iddiaları ile karşı karşıya kaldı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar