5 Ağustos 2022, Cuma
24.6 C
İstanbul

ABD Hükümeti, 300.000 Dolarlık Bitcoin’i Açık Artırmaya Çıkardı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ABD Genel Hizmetler İdaresi (GSA) şu anda yaklaşık 300.000 Dolar değerindeki 4.92 Bitcoin’i online bir açık artırma ile satıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD Genel Hizmetler İdaresi (GSA) şu anda yaklaşık 300.000 Dolar değerindeki 4.92 Bitcoin’i online bir açık artırma ile satıyor.
  • GSA, bu yılın Mart ve Nisan aylarında da BTC açık artırma etkinlikleri düzenledi.

ABD Hükümeti bu hafta 300.000 Dolar değerindeki Bitcoin’i açık artırma ile satıyor.

Binance indirim kodu

300.000 Dolarlık Bitcoin Açık Artırma ile Satılıyor

ABD Genel Hizmetler İdaresi (GSA) şu anda mevcut BTC fiyatıyla yaklaşık 300.000 Dolar değerindeki 4.92 BTC’yi online bir açık artırma satıyor. Açık artırma, 28 Ekim günü katılıma açıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ABD Hükümetinin Bitcoin Açık Artırma Etkinlikleri

GSA, bu yılın Mart ve Nisan aylarında da BTC açık artırma etkinlikleri düzenledi.

Bir önceki müzayedede 53.104 Dolar fiyatından 0.75 BTC satıldı. Daha önce düzenlenen müzayedede ise 9.45 BTC toplam 487.000 Dolara alıcı buldu.

ABD Hükümetinin Rekor BTC Satışları

ABD hükümetinin geçmişinde çok daha büyük fiyatlardan BTC sattığı müzayedeler de yer alıyor. Hükümet, Şubat 2020’de federal ceza, hukuk ve idari davalarda ele geçirilen 4.000 BTC’yi toplam 37 milyon Dolar karşılığında sattı.

Öte yandan bu tür açık artırmaların en unutulmazı 2014 yılında, darkweb pazarı Silk Road’dan ele geçirilen 30.000 BTC’nin o zaman için 19 milyon Dolar karşılığında satılması idi. Söz konusu BTC’nin bugünkü fiyatlarda değeri ise yaklaşık 1.7 milyar Dolar olacaktı.

Tüm bunlar ayrıca gözler önüne seriyor ki; ABD hükümeti, ele geçirdiği BTC’leri elinde tutmayı tercih etmeyip satarak yıllar içinde milyarlarca Dolar kaybetti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar