1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

ABD Bankaları %40 Kâr Kesintisine Hazırlanırken Bitcoin Fiyatı Bir Gecede %20 Arttı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’in (BTC) dolar değeri bir gecede %20 sıçradı ve dünyanın en tanınmış kripto parası birkaç gün önce yaşanan %27’lik düşüşün ardından bugün itibariyle hızla toparlanmayı başardı. Daha geniş çapta kripto para piyasası, aynı gün 150 milyar doların üzerinde küresel piyasa değerine geri döndüğü için bugün de aynı hareketi takip etmeye devam etti.

Binance indirim kodu

Bitcoin’in spot fiyatı 30.468 dolardan 36.633 dolara sıçradı ve bu sıçrama, salı sabahına kadar geçen 15 saatten biraz fazla bir süre içinde %20.2’lik bir gecelik kazancı temsil etti. Bu gelişme, BTC fiyatının 41.880 dolardan 30.468 dolara düşmesi üzerine geçtiğimiz hafta sonu boyunca coinin maruz kaldığı kayıpların çoğunu geri kazanmasını sağlamış oldu.

Binance indirim kodu

Bankaların zarar oranları çok değişken

Reuters tarafından dün bildirildiği üzere, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki büyük bankacılık kurumları cuma günü dördüncü çeyrek verilerini açıklandığında 2020’yi kesin olarak geride bırakma umudu taşıyorlardı. Finansal analistler, Bitcoin’in son servetleri ile eski bankacılık sektörü arasında keskin bir tezatlık beklerlerken bazı öngörülen kayıpların %40’ın üzerinde olmasının beklendiği kaydedildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Citigroup Inc’in önceki yılın son üç ayında %42’lik bir düşüş göstermesi beklenirken analistler Wells Fargo&Co’nun yaklaşık %39 oranında benzer bir düşüş yaşayacağı tahmininde bulundu. Önümüzdeki hafta Bank of America Corp’un %33’lük bir kâr düşüşü göstermesi beklenen kendi üç aylık raporunu yayınlayacağı kaydedildi.

Bununla birlikte JPMorgan Chase%Co’nun %5’lik daha az bir düşüş kaydetmesi beklendiği için 2020’nin sonuna doğru her bankanın eşit derecede zarar görmüş olmadığı ortaya çıktı. İki büyük bankanın son çeyrek için pozitif veriler vermesi bekleniyordu: Morgan Stanley’in %1 kar yayınlaması öngörülürken Goldman Sachs Group Inc’in ise pazar hizmetleri sermayesinin güçlü bir gösterisinin ardından çeyreklik kârlara %43’lük bir artış sağlayabileceği düşünülüyordu.

İlgili Haber:  İflas Eden Mt. Gox Borsasının Mağdurları, Bitcoin'deki Kayıplarını Telafi Edebilecek

Barclays analisti Jason Goldberg, bankacılık sektöründe meydana gelen gözle görülür dalgalanmalara rağmen çoğu firmanın 2021’de kapıyı kapatmayı ve gelecek yıl için iyimser olmayı hedefleyeceğini belirtti.

Goldberg, 2020’deki bazı zorlukların ışığında pozitif bir 2021 senesinin beklendiğini ve 4. çeyreğe bir çeşit geçiş çeyreği olarak bakılabileceğini ifade etti.

Kasım ayındaki ABD başkanlık seçimi sonuçlarından bu yana bazı banka hisse senetleri şimdiden %35’lik iyileşmeler kaydetti. Aynı dönemde beklemede olan bir COVID-19 aşısının açıklanmasının ise ihtiyatlı yatırımcılara güven verdiği sonucuna varıldı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar