7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

ABD’nin En Büyük Beşinci Bankası, Bitcoin Saklama Hizmeti Sunmaya Başladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ABD’nin en büyük beşinci bankası olan US Bank, NYDIG ile yaptığı bir ortaklık çerçevesinde Bitcoin, Litecoin ve Bitcoin Cash için saklama hizmetlerini başlattığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD’nin en büyük beşinci bankası US Bank, Bitcoin, Litecoin ve Bitcoin Cash için kripto para saklama hizmetleri sunuyor.
  • Banka, gelecekte Ethereum ve diğer kripto paralar için de destek eklemeyi planlıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki beşinci en büyük bankacılık kurumu olan US Bank, bugün Bitcoin için saklama hizmetleri başlattığını duyurdu. ABD veya Cayman Adaları’nda özel fonları olan kurumsal yatırım yöneticileri, özel anahtarlarını saklamak için bankanın hizmetine başvurabilir.

Binance indirim kodu

Başta Bitcoin, Litecoin ve Bitcoin Cash Kullanılabilecek

Banka, hizmetin sağlanması adına finansal hizmetler ve teknoloji firması New York Digital Investment Group (NYDIG) ile birlikte çalıştığını duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

CNBC’nin haberine göre, US Bank, başta Bitcoin, Litecoin ve Bitcoin Cash için saklama hizmetleri sunacak ve ilerleyen zamanlarda Ethereum ve diğer kripto paraları da hizmetine dahil edecek.

US Bank, ayrıca bu yılın başlarında blockchain altyapı teknolojisi firması Securrency’e de yatırım yaparak gündeme gelmişti.

Geleneksel Finans, Kripto Paraya Daha Fazla Entegre Oluyor

Banka yetkilileri konu ile ilgili yayınladıkları bir raporda, “Yatırımcıların kripto paraya ilgisi ve fon hizmetleri müşterilerimizden gelen talep, son birkaç yılda önemli ölçüde arttı. Fon ve kurumsal saklama müşterilerimiz, kripto para sunma planlarını hızlandırdı. Biz de kripto para saklama hizmetimizi bir öncelik haline getirdik.” ifadelerini kullandı.

Bugünkü duyuru, geleneksel finans sektörü tarafından kripto para kabulünün arttığını da açıkça gösteriyor. Ayrıca, Bank of America’nın Küresel Araştırma bölümü tarafından Pazartesi günü yayınlanan bir rapor, ABD bankalarının kripto para sektörüne gittikçe daha fazla entegre olduğunun ve blockchainin de “yıllardır en heyecan verici yeni pazar” olarak popülaritesini yükselttiğinin altını çiziyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar