ABD’nin En Büyük Beşinci Bankası, Bitcoin Saklama Hizmeti Sunmaya Başladı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

ABD’nin en büyük beşinci bankası olan US Bank, NYDIG ile yaptığı bir ortaklık çerçevesinde Bitcoin, Litecoin ve Bitcoin Cash için saklama hizmetlerini başlattığını duyurdu.

blank

Haberin Özeti

  • ABD’nin en büyük beşinci bankası US Bank, Bitcoin, Litecoin ve Bitcoin Cash için kripto para saklama hizmetleri sunuyor.
  • Banka, gelecekte Ethereum ve diğer kripto paralar için de destek eklemeyi planlıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki beşinci en büyük bankacılık kurumu olan US Bank, bugün Bitcoin için saklama hizmetleri başlattığını duyurdu. ABD veya Cayman Adaları’nda özel fonları olan kurumsal yatırım yöneticileri, özel anahtarlarını saklamak için bankanın hizmetine başvurabilir.

blank

Başta Bitcoin, Litecoin ve Bitcoin Cash Kullanılabilecek

Banka, hizmetin sağlanması adına finansal hizmetler ve teknoloji firması New York Digital Investment Group (NYDIG) ile birlikte çalıştığını duyurdu.

CNBC’nin haberine göre, US Bank, başta Bitcoin, Litecoin ve Bitcoin Cash için saklama hizmetleri sunacak ve ilerleyen zamanlarda Ethereum ve diğer kripto paraları da hizmetine dahil edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

US Bank, ayrıca bu yılın başlarında blockchain altyapı teknolojisi firması Securrency’e de yatırım yaparak gündeme gelmişti.

Geleneksel Finans, Kripto Paraya Daha Fazla Entegre Oluyor

Banka yetkilileri konu ile ilgili yayınladıkları bir raporda, “Yatırımcıların kripto paraya ilgisi ve fon hizmetleri müşterilerimizden gelen talep, son birkaç yılda önemli ölçüde arttı. Fon ve kurumsal saklama müşterilerimiz, kripto para sunma planlarını hızlandırdı. Biz de kripto para saklama hizmetimizi bir öncelik haline getirdik.” ifadelerini kullandı.

Bugünkü duyuru, geleneksel finans sektörü tarafından kripto para kabulünün arttığını da açıkça gösteriyor. Ayrıca, Bank of America’nın Küresel Araştırma bölümü tarafından Pazartesi günü yayınlanan bir rapor, ABD bankalarının kripto para sektörüne gittikçe daha fazla entegre olduğunun ve blockchainin de “yıllardır en heyecan verici yeni pazar” olarak popülaritesini yükselttiğinin altını çiziyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend