ABD Başkanlık Seçimi Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkileyecek

2020 yılı Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimleri yaklaşırken, Twitter’daki iki kripto tüccarı BigCheds ve WendyO, Bitcoin fiyatının hararetli gündeme nasıl bir tepki vereceğine dair tahminlerini takipçileriyle paylaştı.

BigCheds Ne Diyor

Yatırımcı BigCheds Cointelegraph’a yaptığı açıklamada “Açık bir kazanan ve kolay bir güç geçişi elde edersek, madeni para başına fiyat üzerinde pek bir etki görmüyorum” dedi. “Öte yandan, yakın ve/veya çekişmeli bir seçimimiz varsa, altın ve Bitcoin gibi riskten arındırılmış varlıklarda bir sıçrama görmeliyiz” diye ekledi.

Twitter tüccarı WendyO’nun açıklamaları

Seçim, bir dizi başka faktörün de oyunda kaldığı vahşi 2020’nin yılının bir özeti olarak görülebilir. Twitter tüccarı CryptoWendyO Cointelegraph’a verdiği demeçte, “Bu seçim yılı, salgın ve küresel ekonomi nedeniyle geçmişte gördüklerimiz göz önüne alındığında kesinlikle farklı” dedi. “Covid gibi bir olayla, Bitcoin’in finansal piyasa belirsizliği nedeniyle yükseleceği varsayılır, ancak bunu görmüyoruz” diye ekledi.

Crypto Twitter, Kasım ayının başkanlık kararına giden haftalarda siyasi konuşmalarla doldu. Yaklaşan seçimin, pandemik korkular, iş kesintileri ve ekonomik sıkıntılarla dolu bir yılın sonuna denk gelmesinin bunda etkisi büyük.

WendyO, “Özellikle seçim ile ilgili tansiyon yüksek,” dedi. “Piyasaların gelişmesi için paraya ihtiyacı var ve bunun şu anda orta sınıf sermayelerini elinde tutarken olacağından emin değilim” diye ekledi.

Mevcut yönetim daha fazla ekonomik destek konusunda bir karara varamadığı için, hükümet parayı da denklemde canlandırıyor. Hem ana piyasalar hem de kripto, başkan Donald Trump’ın seçim bitene kadar daha fazla teşvik görüşmelerini erteleme kararı aldığı haberine tepki gösterdi.

WendyO, “Seçimden sonra, ekonominin ne zaman açılacağı konusunda daha fazla fikir sahibi olacağımız için Bitcoin fiyatında bir değişiklik göreceğimize inancım büyük ve bunun yükselişe geçeceğini umuyorum. Ancak mevcut fiyat hareketini de göz ardı etmememiz gerekiyor,” diye açıklayan WendyO, daha sonra Bitcoin’in haftalık grafikte yer alan direnç seviyelerini kararlı bir şekilde kırma ve bu seviyelerin üzerinde tutunma mücadelesine işaret etti.

  Bitcoin Fiyatı Rekora Koşarken İşlem Ücretleri Yükselmiyor: İşte Nedeni

Kısa vadede, Bitcoin’in fiyatı yakın zamanda 11.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve bir iyimserlik ışığı yakmış oldu.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın