3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

ABD, En Büyük Bitcoin Madencilik Şirketlerinden BitRiver’a Yaptırım Uygulayacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

ABD Hazine Bakanlığı, piyasadaki en büyük veri merkezi hizmet sağlayıcılarından biri olan kripto madenciliği şirketi BitRiver’a, Rusya’daki operasyonlarından dolayı yaptırım uyguladığını açıkladı.

Binance indirim kodu

İsviçre merkezli firma, Doğu Avrupa ve Rusya da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki Bitcoin madencilerine enerji kaynakları, madencilik tesisleri ve büyük ölçekli yönetim çözümleri sunuyor. Doğu Avrupa ve Rusya, geçen Mayıs ayında Pekin’in kripto madenciliği yasağı nedeniyle Çin’den çıkmak zorunda kalan madenciler için Kuzey Amerika’nın yanı sıra en popüler destinasyonlardan biri oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

ABD Hazine Bakanlığı’nın bu yaptırım kararı, Uluslararası Para Fonu’nun, kripto para madenciliğinin Rusya ve İran gibi ülkelere, ihraç edemedikleri doğal kaynakları Bitcoin madenciliği gibi enerji yoğun madencilik operasyonlarına sokarak yaptırımları aşmaları için bir yol sunabileceği konusunda bir rapor ile uyarmasından sadece bir gün sonra geldi. Yani IMF uyardı, ABD yaptırım uyguladı.

ABD Hazine Bakanlığı, Çarşamba günü, Ukrayna’daki savaşın üçüncü ayına girerken, Rusya merkezli 10 yan kuruluş da dahil olmak üzere BitRiver’a uygulanan yaptırımları açıklayan bir açıklama ile bu endişeleri tekrar dile getirdi.

Bakanlık, “Büyük sunucu çiftlikleri işleterek uluslararası kripto para madenciliği kapasitesi satan şirketler Rusya’nın doğal kaynaklarından para kazanmasına yardımcı oluyor” dedi.

IMF’nin raporuna göre, geçen sene Bitcoin madenciliğinden ortalama yaklaşık 1.4 milyar dolar gelir elde edildi ve bunun %11’i Rus madencilere gitti.

BitRiver, konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi.

BitRiver geçen sene Nisan ayında karbon ayak izi düşük olduğunu iddia ettiği BTR tokenini duyurmuştu.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar