8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

ABD Doları Zayıfladıkça Fon Yöneticileri Bitcoin’e Yöneliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Wall Street yeni rekorlar kırarken Bitcoin, zayıflayan Dolara alternatif olarak küresel servet yöneticilerinin ilgisini çekiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto piyasaları dün sakin bir gün geçirdi; piyasa değeri ise marjinal bir şekilde yükseldi.
  • Varlık fonu yöneticileri, Bitcoin’in potansiyeline giderek daha fazla ilgi gösteriyor.
  • Wall Street, yıl sonundan önce bir teşvik anlaşmasının yapılacağını düşünüyor.

Dün kripto tüccarları için sakin bir gündü. Bitcoin’deki %1.32 ve Ethereum’daki %0.25 artış sayesinde kripto paranın küresel piyasa değeri %0.64 yükselerek 571 milyar Dolara ulaştı.

Binance indirim kodu

XRP ise dalgalanmalara devam etti; kripto para bu sefer son 24 saatte %7 değer kaybetti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

XRP airdrop etkinliği, para biriminde yapay bir patlama yarattı. Fiyatları Kasım ayındaki 0.22 Dolar seviyesinden bir aydan kısa bir süre içinde 1 Dolara kadar yükseldi. O zamandan beri ise XRP’nin değeri neredeyse yarıya indi ve şu anda 0.45 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Long Tech Yatırımları İlk Sırada Yer Alıyor

Ancak tüm bunlar devam ederken, varlık yöneticileri tarafından yapılan bir anket, Bitcoin’in favori yatırım seçeneklerinden biri haline geldiğini ortaya koydu.

Bank of America Fon Yöneticisi Anketine göre, 217 fon yöneticisi Bitcoin’i “Long Tech” ve “Short US Dollar” seçeneklerinin ardından üçüncü sıraya koydu.

İlk sıradaki, Long Tech yani uzun süreli teknoloji, Facebook, Apple, Amazon, Netflix ve Google gibi teknoloji hisselerinde “uzun süre yatırıma devam etmek” anlamına gelirken; Short US Dollar yani Kısa Süreli ABD Doları ise, ABD Dolarının değerinin düşeceği öngörülerine dayanıyor.

Gerçekten de Dolar bu yıl zayıflıyor. Mart ayından bu yana Dolar %10 değer kaybetti; teknoloji hisseleri ise 2020’nin piyasa kayıplarını gidermeye çalışan yatırımcılar için yeni güvenli liman haline geldi.

İlgili Haber:  Seçim Kampanyası Sürecinde Olan Tether'in Kurucu Ortağına Dava Açıldı

Bu durum, Bitcoin’i de iyi bir noktaya taşıdı.

Massachusetts Mutual Life Insurance, 100 milyon Dolarlık Bitcoin satın aldıktan sonra, bazıları bunun diğer emeklilik fonlarının ve sigorta şirketlerinin Bitcoin kervanına katılması için yeni bir kapı açtığına inandıklarını belirtti.

Yıl Sonundan Önce Teşvik Anlaşması İmzalanabilir

Wall Street’ten böylesine övgüleri en son 2017 yılında görmüştük. Wall Street, ayrıca, bir teşvik anlaşmasının yıl sonundan önce uygulamaya alınacağına inanıyor.

Goldman Sachs ekonomistleri dün yaptıkları açıklamalarda, “Mali anlaşmanın yıl sonundan önce olma ihtimali artıyor.” ifadelerini kullandı.

Bu, dünün piyasa performansına da olumlu olarak yansıdı: S&P 500, dört seanslık kaybetme serisini yenmeyi başarırken, Nasdaq Composite ve Russell 2000 günü rekor kapanış zirvelerinde tamamladı.

Uzun vadeli görünüm çok iyimser olsa da, Covid’in partiyi kısa vadede bozabileceğine dair endişeler de hala devam ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar