1 Ekim 2022, Cumartesi
19.6 C
İstanbul

ABD, Geniş Kapsamlı Kripto Para Kullanımına En Hazır Ülke: Onu, Kıbrıs ve Singapur Takip Ediyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Yeni bir çalışma kapsamında, kripto para benimsemeye ne kadar hazır olduklarını analiz etmek için 200 ülke incelendi. İşte sonuçlar…

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD, Kıbrıs ve Singapur, kripto para benimsemeye en hazır ülkeler olarak öne çıkıyor.
  • Araştırmada, kripto ATM sayısı, yasal politika ve Google üzerindeki kripto arama verileri incelendi.

Eğitim platformu Crypto Head tarafından yapılan bir araştırma kapsamında, kripto parayı benimsemeye ne denli hazır olduklarını ortaya koymak için 200 farklı ülke incelendi. Araştırmada, ülkelerde bulunan kripto para ATM sayıları, ülkelerdeki düzenleyicilerin kripto para endüstrisi ile ilgili tutumları ve insanların Google üzerinde kripto paraya dair yaptıkları aramalar da dahil olmak üzere pek çok farklı kriter göz önünde bulunduruldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ABD, Kripto Para Benimsemeye Hazır

Perşembe günü yayınlanan veriler, Mayıs 2020 – Nisan 2021 dönemini kapsıyor; ve ülkeler farklı özellikleri ışığında 1 – 10 puan arasında seviyelendiriliyor.

Araştırmalar sonucunda ABD, 7.13 puanla kripto para benimsemeye en hazır ülke olarak belirlendi. Şu anda ABD’de 19.000’in üzerinde kripto ATM’si bulunuyor. ABD yasaları da Bitcoin mülkiyetine ve bankalarda kullanımına izin veriyor. Ayrıca ABD halkının geçtiğimiz yıl internetteki kripto para aramalarında %140’lık bir artış yaşaması da bu anlamda ABD’yi ilk sıraya taşıyan etkenler olarak öne çıkıyor.

ABD’nin Hemen Ardından Kıbrıs Geliyor

Kripto para benimsemeye en hazır ikinci ülke ise 6.47 puanla Kıbrıs oldu. Ada ülkesindeki nüfusun yaklaşık üçte biri geçen yıl içinde kripto para ile ilgili internet araştırması yaptı. Bu, dünyadaki en yüksek ilgi seviyesi olarak kaydedildi.

Singapur ise 6.3 puanla sıralamada üçüncü sırada yer aldı. Singapur’da fazla sayıda kripto ATM olmamasına rağmen ülkenin yüzölçümünün küçük olması sebebiyle insanların bu ATM’lere erişiminin oldukça kolay olacağı tespit edildi.

İlgili Haber:  DeFi Yatırımcıları ETH Alternatifleri Ararken Solana'nın İşlem Hacmi Yükseliyor

Araştırma kapsamına dahil edilen Hong Kong ise 6.27’lik puanıyla Singapur’un hemen arkasında yer alıyor. 500 mil kareye sıkışmış 7.5 milyonluk nüfusuyla Hong Kong, dünyanın en yoğun nüfuslu yerlerinden biridir ve aynı zamanda yüksek konsantrasyonda kripto ATM’sine de sahiptir.

Kripto para benimseme konusunda en hazır olan beşinci ülkenin ise Birleşik Krallık olduğu belirlendi. Öte yandan Birleşik Krallık düzenleyicileri de son haftalarda kripto para şirketlerine daha yakından odaklanmaya başladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar