ABD, Geniş Kapsamlı Kripto Para Kullanımına En Hazır Ülke: Onu, Kıbrıs ve Singapur Takip Ediyor

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 4 hafta önce

blank

Yeni bir çalışma kapsamında, kripto para benimsemeye ne kadar hazır olduklarını analiz etmek için 200 ülke incelendi. İşte sonuçlar…

blank

Haberin Özeti

  • ABD, Kıbrıs ve Singapur, kripto para benimsemeye en hazır ülkeler olarak öne çıkıyor.
  • Araştırmada, kripto ATM sayısı, yasal politika ve Google üzerindeki kripto arama verileri incelendi.

Eğitim platformu Crypto Head tarafından yapılan bir araştırma kapsamında, kripto parayı benimsemeye ne denli hazır olduklarını ortaya koymak için 200 farklı ülke incelendi. Araştırmada, ülkelerde bulunan kripto para ATM sayıları, ülkelerdeki düzenleyicilerin kripto para endüstrisi ile ilgili tutumları ve insanların Google üzerinde kripto paraya dair yaptıkları aramalar da dahil olmak üzere pek çok farklı kriter göz önünde bulunduruldu.

ABD, Kripto Para Benimsemeye Hazır

Perşembe günü yayınlanan veriler, Mayıs 2020 – Nisan 2021 dönemini kapsıyor; ve ülkeler farklı özellikleri ışığında 1 – 10 puan arasında seviyelendiriliyor.

Araştırmalar sonucunda ABD, 7.13 puanla kripto para benimsemeye en hazır ülke olarak belirlendi. Şu anda ABD’de 19.000’in üzerinde kripto ATM’si bulunuyor. ABD yasaları da Bitcoin mülkiyetine ve bankalarda kullanımına izin veriyor. Ayrıca ABD halkının geçtiğimiz yıl internetteki kripto para aramalarında %140’lık bir artış yaşaması da bu anlamda ABD’yi ilk sıraya taşıyan etkenler olarak öne çıkıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

ABD’nin Hemen Ardından Kıbrıs Geliyor

Kripto para benimsemeye en hazır ikinci ülke ise 6.47 puanla Kıbrıs oldu. Ada ülkesindeki nüfusun yaklaşık üçte biri geçen yıl içinde kripto para ile ilgili internet araştırması yaptı. Bu, dünyadaki en yüksek ilgi seviyesi olarak kaydedildi.

Singapur ise 6.3 puanla sıralamada üçüncü sırada yer aldı. Singapur’da fazla sayıda kripto ATM olmamasına rağmen ülkenin yüzölçümünün küçük olması sebebiyle insanların bu ATM’lere erişiminin oldukça kolay olacağı tespit edildi.

Araştırma kapsamına dahil edilen Hong Kong ise 6.27’lik puanıyla Singapur’un hemen arkasında yer alıyor. 500 mil kareye sıkışmış 7.5 milyonluk nüfusuyla Hong Kong, dünyanın en yoğun nüfuslu yerlerinden biridir ve aynı zamanda yüksek konsantrasyonda kripto ATM’sine de sahiptir.

Kripto para benimseme konusunda en hazır olan beşinci ülkenin ise Birleşik Krallık olduğu belirlendi. Öte yandan Birleşik Krallık düzenleyicileri de son haftalarda kripto para şirketlerine daha yakından odaklanmaya başladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Kraken Analistleri: “Bu Seviye Tutulursa Bitcoin Bu Yılın Sonuna Kadar Yeni Bir Rekor Kırabilir”

Kripto para analizcilerine göre Bitcoin bir “şimdi ya da hiç” dönemi yaşıyor ve 40.000 dolara kadar taşıdığı rallisini sürdürebilirse...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend