5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

ABD Hazine Adayı: “Kripto’da Kara Para Aklamayı Önlemek Önceliğim Olacak”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ABD Başkanı Joe Biden’ın, Hazine’de terörizm ve finansal istihbarattan sorumlu müsteşar olmaya aday gösterdiği Brian Nelson, kripto paradaki kara para aklama faaliyetlerinin önlenmesinin birincil önceliği olacağını açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD Hazine Adayı Brian Nelson, kriptoda kara para aklama faaliyetlerinin birincil önceliği olacağını açıkladı.
  • Nelson, ABD Başkanı Joe Biden tarafından terörizm ve finansal istihbarattan sorumlu müsteşar görevi için aday gösterildi.

Başkan Biden’ın Hazine’de terörizm ve finansal istihbarattan sorumlu müsteşar olmaya aday gösterdiği Brian Nelson, kriptoda kara para aklama faaliyetlerini birincil öncelik olarak kabul edecek.

Binance indirim kodu

Nelson, Senato Bankacılık Komitesi oturumunda yaptığı açıklamada, “Onay alırsam, kripto para ile ilgili yeni düzenlemeler de dahil olmak üzere kara para aklama mevzuatının uygulanmasına öncelik vereceğim.” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Nelson, daha öncesinde ise Adalet Bakanlığı’nın ulusal güvenlik bölümünde genelkurmay başkan yardımcısı olarak görev yaptı.

ABD ve Kripto Para

Nelson’ın yorumları, ABD hükümetinin kripto para ile ilgili söylemleri ile de uyumlu görünüyor.

Haziran ayında, İç Gelir Servisi (IRS) komiseri Charles Rettig, Amerika Birleşik Devletleri’nin kripto paralar hakkında yeni düzenlemeler yayınlamak için açık bir kongre yetkisine ihtiyacı olduğunu söyledi.

Rettig, “Kripto dünyasının piyasa değeri 2 trilyon Doları aştı ve aktif kripto borsası sayısı 8.600 seviyelerine ulaştı. Ve doğası gereği, çoğu kripto para, “sanal para birimi takip ekranından” uzak kalacak şekilde tasarlandı; bu yüzden kriptoya meydan okuyacağız.” ifadelerini kullandı.

Rettig, SEC’in hızla büyüyen sektörü daha iyi izlemek için “ek araçlara” ihtiyacı olacağını da sözlerine ekledi.

Kripto Paradaki Fidye Yazılımı Saldırıları, Terörizm Kadar Önemli Bir Sorun

ABD Adalet Bakanlığı da aynı süreçte yaptığı açıklamalarda, kripto paradaki fidye yazılımı saldırılarına terörizmle ve diğer ulusal güvenlik tehditleri ile aynı önceliği vereceğini duyurdu.

İlgili Haber:  Tüm Zamanların En Yüksek Seviyelerinden Sonra Bitcoin Fiyatı 22.400 Dolara Düştü

Buna ek olarak, üst düzey bir Hamas yetkilisi Wall Street Journal’a grubun İsrail ile son çatışması esnasında Bitcoin olarak oldukça yüksek bir bağış aldığını dile getirdi. Hamas yetkilisi, “Bitcoin bağışlarında kesinlikle büyük bir artış oldu. Paranın bir kısmı, Filistinlilerin temel haklarını savunmak için askeri amaçlarımı sağlamak adına kullanılıyor.” dedi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar