1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

ABD Kongre Üyesi, Dogecoin, Ethereum ve Cardano’ya Yatırım Yaptığını Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Birinci sınıf Kongre Üyesi Barry Moore, Mayıs – Haziran ayları arasında en az 5.000 Dolarlık kripto para satın aldığını açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD’li milletvekili Barry Moore, Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE) ve Cardano’ya (ADA) yatırım yaptığını açıkladı.
  • Ancak ETH, DOGE ve ADA fiyatlarında Moore’un satın alımından bu yana düşüş yaşanıyor.

ABD’li Kongre üyesi Barry Moore, Mayıs – Haziran döneminde kripto paraya yatırım yaptığını açıkladı.

Binance indirim kodu

ABD’li Milletvekili Ne Kadar Kripto Para Satın Aldı?

Montgomery bölgesini temsil eden Moore, geçen hafta Temsilciler Meclisinde yaptığı bir açıklamada, Mayıs-Haziran ayları arasında binlerce Dolar değerinde Dogecoin, Ethereum ve Cardano satın aldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Moore, kripto para satın aldığı herkes tarafından bilinen birkaç kongre üyesinden biri oldu.

Moore, 5 Mayıs’ta 1.000 ile 15.000 Dolar arasında bir değerde Ethereum (ETH) satın aldıktan sonra; 10, 11 ve 13 Mayıs tarihlerinde de eşdeğer miktarda Cardano (ADA) satın aldı. Bunlardan tam olarak bir ay sonra ise Moore en az 1.000 Dolarlık Dogecoin (DOGE) yatırımı yaptı. Moore’un toplam kripto para varlığının 5.005 ile 75.000 Dolar arasında bir seviyede olduğu tahmin ediliyor. Daha doğru ifadeyle, Moore satın aldığı sırada kripto paraların değeri aşağı yukarı bu seviyelerde idi. Ama özellikle son haftalarda yaşanan kripto çöküşü ile birlikte Moore’un elindeki kripto para varlığının da önemli oranda erimiş olma ihtimali yüksek.

ABD Kongresi ve Kripto Para

2012’de kabul edilen STOK Yasasına göre federal milletvekillerinin belirli finansal işlemleri bildirmeleri gerekiyor. Öte yandan, Bitcoin kullanımını siyasi kimliğine de entegre eden Senatör Cynthia Lummis’in (R-WY) aksine, Moore’un kripto para konusunda iddialı sözleri yok.

Meclisteki çeşitli Cumhuriyetçi ve Demokrat milletvekillerinden oluşan Blockchain Kongresi, kripto paraların arkasındaki teknolojiyi aktif olarak savunsa da; ABD’li milletvekillerinin çoğu doğrudan herhangi bir satın alma işlemi gerçekleştirmedi.

İlgili Haber:  Filecoin Fiyatı Bir Gecede %25 Arttı

Geçen hafta, Kongre Gözetim ve Soruşturmalar Alt Komitesi, kripto uzmanlarıyla potansiyel kripto para düzenlemeleri hakkında bir oturum düzenledi. Temsilci Brad Sherman (D-CA) “Bitcoin’in yasaklanması gerektiğini” söylerken; diğer pek çok temsilci ise bu teknoloji hakkında hâlâ net bir fikirleri olmadığını belirtti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar