8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

ABD Kongresi’nde Bitcoin Oturumu Yapılacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Enerji ve Ticaret Gözetim Alt Komitesi Perşembe günü yaptığı açıklamada, ABD Kongresi’nin 20 Ocak’ta bitcoin madenciliğinin enerji kullanımı ve çevresel etkisi hakkında bir oturum düzenleyeceğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Herşey, Bitcoin’in enerji kullanımına ve kullandığı İş Kanıtı (PoW) sistemine karşı çıkan ulusal ve uluslararası iklim kuruluşlarından oluşan bir grup tarafından Ekim ayında Meclis’e gönderilen bir mektupla başladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Grup kongreye gönderdiği mektupta “Biz, 70’ten fazla yerel kuruluş olarak ABD Kongre’sini kripto para piyasalarının iklim değişikliğine ve bunun sonucunda ortaya çıkan sera gazına yaptığı önemli etkiyi azaltmak için adımlar atmaya çağırıyoruz” denildi.

Kongreye yazılan bu mektuba bir cevap niteliğinde Bitcoin Politika Enstitüsü (BPI) adlı gruptan da başka bir mektup yayınlandı. BPI Bitcoin’in enerji kullanımı ve çevreye etkileriyle ilgili araştırma yapan ve ekonomistlerden avukatlara toplumun farklı kesimlerinden insanların oluşturduğu bir topluluk.

Grup, Kongre’ye gönderilen mektubun, bitcoin madenciliği hakkında birçok yanlış bilgi içerdiğini savunuyor. Kendi araştırma sonuçlarını Kongre’ye gönderecek olan BPI, ABD Kongresi’nin Bitcoin’in enerji tüketimini gerçekten dikkate alması gerektiğini, ancak daha dikkatli ve gerçekçi bir yaklaşım göstermesi gerektiğini söylüyor.

Raporda, “Bu tür iddialar, Bitcoin protokolünün doğru bir şekilde anlaşılmasına, bilimsel literatürün doğru bir şekilde gözden geçirilmesine ve madencilik endüstrisi hakkında güncel bilgilere dayanmalıdır” dendi. “Maalesef size gönderilen mektup çok fazla yanlış bilgi içeriyor. Mektup Bitcoin emisyonu, e-atık ve enerji piyasaları hakkındaki daha önceden çürütülmüş mitleri yineliyor. Amacımız, bu iddiaları netleştirmek ve Bitcoin hakkındaki tartışmanın bilime ve gerçeğe dayanmasını sağlamaktır.” denildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar