26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

ABD Kongresi’nde Bitcoin Oturumu Yapılacak

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 2 hafta önce

Binance indirim kodu

Enerji ve Ticaret Gözetim Alt Komitesi Perşembe günü yaptığı açıklamada, ABD Kongresi’nin 20 Ocak’ta bitcoin madenciliğinin enerji kullanımı ve çevresel etkisi hakkında bir oturum düzenleyeceğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Herşey, Bitcoin’in enerji kullanımına ve kullandığı İş Kanıtı (PoW) sistemine karşı çıkan ulusal ve uluslararası iklim kuruluşlarından oluşan bir grup tarafından Ekim ayında Meclis’e gönderilen bir mektupla başladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Grup kongreye gönderdiği mektupta “Biz, 70’ten fazla yerel kuruluş olarak ABD Kongre’sini kripto para piyasalarının iklim değişikliğine ve bunun sonucunda ortaya çıkan sera gazına yaptığı önemli etkiyi azaltmak için adımlar atmaya çağırıyoruz” denildi.

Kongreye yazılan bu mektuba bir cevap niteliğinde Bitcoin Politika Enstitüsü (BPI) adlı gruptan da başka bir mektup yayınlandı. BPI Bitcoin’in enerji kullanımı ve çevreye etkileriyle ilgili araştırma yapan ve ekonomistlerden avukatlara toplumun farklı kesimlerinden insanların oluşturduğu bir topluluk.

Grup, Kongre’ye gönderilen mektubun, bitcoin madenciliği hakkında birçok yanlış bilgi içerdiğini savunuyor. Kendi araştırma sonuçlarını Kongre’ye gönderecek olan BPI, ABD Kongresi’nin Bitcoin’in enerji tüketimini gerçekten dikkate alması gerektiğini, ancak daha dikkatli ve gerçekçi bir yaklaşım göstermesi gerektiğini söylüyor.

Raporda, “Bu tür iddialar, Bitcoin protokolünün doğru bir şekilde anlaşılmasına, bilimsel literatürün doğru bir şekilde gözden geçirilmesine ve madencilik endüstrisi hakkında güncel bilgilere dayanmalıdır” dendi. “Maalesef size gönderilen mektup çok fazla yanlış bilgi içeriyor. Mektup Bitcoin emisyonu, e-atık ve enerji piyasaları hakkındaki daha önceden çürütülmüş mitleri yineliyor. Amacımız, bu iddiaları netleştirmek ve Bitcoin hakkındaki tartışmanın bilime ve gerçeğe dayanmasını sağlamaktır.” denildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend