9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

ABD Para Birimi Denetleme Ofisinin (OCC) Yeni Başkanı, Kripto Para ile İlgili Ne Düşünüyor?

Önemli Gelişmeler

Hukuk profesörü Saule Omarova’nın ABD Para Birimi Denetleme Ofisi’nin bir sonraki başkanı olması bekleniyor. Peki yeni başkan, kripto para hakkında ne düşünüyor?

blank

Haberin Özeti

  • Saule Omarova, ABD Para Birimi Denetleme Ofisi’nin yeni başkanı olarak belirlendi.
  • Hukuk profesörü Saule Omarova, kripto para hakkında nasıl bir politika izleyecek?

Bloomberg’in haberine göre, hukuk profesörü Saule Omarova’nın ABD Para Birimi Denetleme Ofisi’ni (OCC) yeni başkanı olması bekleniyor.

blank

Omarova’nın Kripto Para ile İlgili Görüşleri

Cornell Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde profesör olan Omarova, kripto para endüstrisine dair çoğunlukla eleştirel görüşlerini paylaşmaktan çekinmiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bu yılın Şubat ayında yaptığı açıklamada Omarova, “Bitcoin’in yükselişi Amerika’nın düşüşünü yansıtıyor” başlıklı bir makale paylaştı; ve Covid sonrası resesyondan reel ekonomik büyüme yoluyla çıkmanın son derece önemli olduğunu tweetledi.

Omarova, 2019’da yaptığı bir açıklamada ise Bitcoin’in “fintech teknolojisinin canlı bir örneği” olduğunu ve “ticarete konu olan finansal varlıkları yoktan var eden bir şekilde sentezlemek için kullanıldığını” söyledi.

“Kripto Paralar, İşlevsiz Finansal Sistemden Faydalanıyor”

Bloomberg’e göre Omarova, kripto paraların yükselişini “şu anki işlevsiz finansal sistemden faydalanarak popüler hale gelen yeni araçlar” olarak görüyor.

Omarova, ayrıca, finans dünyasının doğası gereği politik olduğuna inanıyor. Omarova, Amerika Birleşik Devletleri Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi’ne 2018’de verdiği yazılı raporda, “Para ve güç aynı madalyonun iki yüzüdür. Finans, her zaman en üst düzeyde olan ve doğrudan kamu politikası açısından önem taşıyan bir meseledir; ve her zaman da öyle olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Omarova, aynı raporda, “Finansal işlemlerin sanallaştırılması bu temel gerçeği değiştirmiyor, sadece onu daha görünmez hale getiriyor.” diye ekledi.

İlgili Haber:  Bitcoin’in Yükseliş Eğilimi Kripto Piyasalarını Güçlendiriyor

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend