2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

ABD Para Birimi Denetleme Ofisinin (OCC) Yeni Başkanı, Kripto Para ile İlgili Ne Düşünüyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Hukuk profesörü Saule Omarova’nın ABD Para Birimi Denetleme Ofisi’nin bir sonraki başkanı olması bekleniyor. Peki yeni başkan, kripto para hakkında ne düşünüyor?

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Saule Omarova, ABD Para Birimi Denetleme Ofisi’nin yeni başkanı olarak belirlendi.
  • Hukuk profesörü Saule Omarova, kripto para hakkında nasıl bir politika izleyecek?

Bloomberg’in haberine göre, hukuk profesörü Saule Omarova’nın ABD Para Birimi Denetleme Ofisi’ni (OCC) yeni başkanı olması bekleniyor.

Binance indirim kodu

Omarova’nın Kripto Para ile İlgili Görüşleri

Cornell Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde profesör olan Omarova, kripto para endüstrisine dair çoğunlukla eleştirel görüşlerini paylaşmaktan çekinmiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bu yılın Şubat ayında yaptığı açıklamada Omarova, “Bitcoin’in yükselişi Amerika’nın düşüşünü yansıtıyor” başlıklı bir makale paylaştı; ve Covid sonrası resesyondan reel ekonomik büyüme yoluyla çıkmanın son derece önemli olduğunu tweetledi.

Omarova, 2019’da yaptığı bir açıklamada ise Bitcoin’in “fintech teknolojisinin canlı bir örneği” olduğunu ve “ticarete konu olan finansal varlıkları yoktan var eden bir şekilde sentezlemek için kullanıldığını” söyledi.

“Kripto Paralar, İşlevsiz Finansal Sistemden Faydalanıyor”

Bloomberg’e göre Omarova, kripto paraların yükselişini “şu anki işlevsiz finansal sistemden faydalanarak popüler hale gelen yeni araçlar” olarak görüyor.

Omarova, ayrıca, finans dünyasının doğası gereği politik olduğuna inanıyor. Omarova, Amerika Birleşik Devletleri Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi’ne 2018’de verdiği yazılı raporda, “Para ve güç aynı madalyonun iki yüzüdür. Finans, her zaman en üst düzeyde olan ve doğrudan kamu politikası açısından önem taşıyan bir meseledir; ve her zaman da öyle olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Omarova, aynı raporda, “Finansal işlemlerin sanallaştırılması bu temel gerçeği değiştirmiyor, sadece onu daha görünmez hale getiriyor.” diye ekledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar