29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

ABD Seçim Sürecine Bağlı Olarak Bitcoin ve Ethereum Fiyatları da Dalgalanıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, teknik incelemesinin 12. doğum gününü kutladıktan sonra, ABD seçmenleri sandık başına giderken fiyatı önemli ölçüde düştü.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin, Ocak 2018’den beri görülmeyen seviyelere ulaştı.
  • DeFi hacimleri, daha geniş bir düşüş eğilimini yansıtarak Ekim ayında kayıp yaşadı.
  • ABD seçimlerine 24 saatten kısa bir süre kaldığı için borsalar giderek dalgalı hale geliyor.

Cuma günü, kripto piyasaları büyük ölçüde yükseldi; Bitcoin 14.000 Dolara doğru ilerlerken diğer indekslerde de kısmi bir dalgalanma görüldü.

Binance indirim kodu

Bitcoin’in 14.000 Dolar seviyesine ulaşması ile birlikte tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri de 400 milyar Dolar’ı geçmiş oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Pazar Günü Düşüş Başladı

Ama Pazar günü işler değişti. Londra Menkul Kıymetler Borsası tarafından desteklenen dünyanın ilk dijital varlık borsası AAX’ın verilerine göre Bitcoin 10 dakika içinde %2.6 düştü. Bu sabah ise Ethereum yaşadığı %4.3’lük düşüşle Bitcoin’i takip etti.

Diğer indeksler de kırmızıya büründü. XRP, Litecoin, Bitcoin Cash ve EOS %2 dolaylarında kayıp yaşarken Monero ise %3.11’lik düşüşle son bir hafta içinde toplamda %10 değer kaybetmiş oldu.

24 saat içinde toplamda 7 milyar Dolar kripto para piyasa değerinden silindi. Ayrıca DeFi de zorlu bir Ekim ayı geçirdi.

DeFi’deki kayıp miktarı görece küçük olsa da (1 Ekim’de 11,28 milyar Dolar iken 31 Ekim’de 11 milyar Dolar’a geriledi), birçok kişinin görüşü, bu yaz projelerin yaşadığı büyüme oranlarının artık geride kaldığı ve bir konsolidasyon aşamasına geçildiği yönünde birleşiyor.

Seçim Belirsizliği

Borsalarda da benzer bir hikaye yaşanıyor. ABD seçimlerine 24 saatten daha az bir süre kaldığı için yatırımcılar kısa vadeli kargaşaya hazırlanıyor.

S&P, Dow ve Nasdaq vadeli işlemleri hafta sonu boyunca yükseliş ve düşüş kaydetse de haftaya yeşil renkli göstergelerle giriş yapmayı başardı.

İlgili Haber:  ABD Hükümeti, Hacker Faaliyetleri ve Darkweb Ticareti ile İlgili Bilgi Verenlere Kripto Para Ödülü Sunuyor

Piyasa gözlemcileri ise Biden önderliğinde kesin bir Demokrat galibiyeti bekliyorlar. Ayrıca, bu sayede, teşvik paketi tartışmalarının da hızlı bir şekilde sonuçlanmasını umuyorlar.

Ama yine de bazıları daha temkinli görünüyor. Sonuçta 2016’da da Hillary Clinton’ın mutlak şekilde seçimi kazanması bekleniyordu ama bu gerçekleşmedi. Öte yandan Trump’ın seçim yaklaştıkça artan söylemlerine bakılırsa seçim sonucuna itiraz etme olasılığı da var.

Sonuç olarak; çitin hangi tarafında oturursanız oturun, herkes için engebeli bir yolculuk olacak.

 

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar