2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

ABD Senatörü Warren, Kripto Endüstrisinin Daha Sert Biçimde Düzenlenmesini Talep Ediyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ABD Senatosunun önde gelen kripto şüphecilerinden biri tekrar açıklamalarda bulundu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD Senatörü Elizabeth Warren, dün, Hazine Bakanı Janet Yellen’a kripto endüstrisinin daha sert biçimde düzenlenmesini talep eden bir mektup gönderdi.
  • Warren, bu sabah Senato Bankacılık Komitesinin bir görüşmesinde de aynı konulardan bahsetti.

ABD Senatörü Elizabeth Warren (D-MA), Senato Bankacılık Komitesi’nin bu sabah yaptığı bir görüşmede, blok zinciri teknolojisinin potansiyel tehlikeleri hakkında görüşlerini açıkladı.

Binance indirim kodu

Warren’ın Kripto ile İlgili Endişeleri

“Kripto Para: Ne İşe Yarar?” başlıklı görüşmede üç endüstri yorumcusunun görüşleri yer aldı: Kripto yanlısı düşünce kuruluşu Coin Center’dan Jerry Brito; Filecoin Vakfı’nın avukatı ve yönetim kurulu başkanı Marta Belcher ve St. Mary Hukuk Okulu’nda profesör olan Angela Walch.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Senatör Warren ise kripto endüstrisi ile ilgili, “Tüm uyarı ışıkları yanıp sönüyor. Yanlış olduğu ortaya çıkan dolandırıcılıklar, yüksek volatilite, çılgın iddialar… Kripto para piyasası büyüdükçe, finansal istikrarımıza ve ekonomimize yönelik riskler de artıyor.” ifadelerini kullandı.

Warren, bunlara ek olarak, “Finansal sistemimizi dev bankaların kaprislerine bırakmak yerine; kripto, sistemi bazı karanlık ve meçhul süper kodlayıcılar ve madencilerin kaprislerine bırakıyor; ki bu bence daha kötü bir alternatif.” diye konuştu.

“Kripto Para Endüstrisi Daha Sert Düzenlenmeli”

Warren, son olarak ise, “Düzenleyicilerin işlerini yapmaları ve çok geç olmadan kripto para endüstrisi ile ilgili devreye girmeleri gerekiyor.” dedi.

Warren, geçen ay, CBDC olarak da bilinen potansiyel bir devlet kontrollü dijital para biriminin geliştirilmesine ilişkin görüşme sırasında da benzer endişelerini dile getirmişti.

Dün, Hazine Bakanı Janet Yellen’a yazdığı bir mektupta ise Warren, stabilcoin’lerden ve DeFi protokollerinden bahsetti; bunun yanında kripto para endüstrisinin de daha katı düzenlemelere tabi olması gerektiğini belirtti.

İlgili Haber:  Avustralyalı Kripto Para Firmaları, Daha Net Bir Yasal Düzenleme Talep Ediyor

Warren, söz konusu mektupta, “Amerika Birleşik Devletleri bu varlıklar için uygun düzenleyici rejimi uyarlamak için ne kadar uzun süre beklerse; bu piyasa finansal sistemimiz ile o kadar iç içe girecek. Bu da kripto piyasası stres altına girerse potansiyel olarak finansal sistemimize de ciddi zararlar verebileceği anlamına geliyor.” diye yazdı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar