1 Temmuz 2022, Cuma
21.7 C
İstanbul

ABD Senatosu 1.9 Trillion Dolarlık Teşvik Paketini Onaylarken, Bitcoin 51.000 Doları Gördü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ABD Senatosu, BTC’nin piyasa değerinden kabaca iki kat daha büyük olan 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketini onayladıktan sonra bugün itibariyle Bitcoin’in (BTC) fiyatı 51.000 doların üzerine çıktı.

Binance indirim kodu

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, Senato’nun onayının Amerikalılara “çaresizce ihtiyaç duyulan” teşvik tasarısının ulaştırılmasında büyük ilerleme gösterdiğini söyledi. Bugün, verdiği sözü yerine getirmek için bir büyük adım daha attığını belirten Biden, bahsettiği yardımın yolda olduğunu ve bu yardıma ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi.

Binance indirim kodu

Teşvik Bitcoin fiyatı için neden yükseliş etkisi yarattı?

Bir teşvik paketinin geçişi, ABD’deki finansal koşulları derhal rahatlatır. Geçtiğimiz yıl, bu tür önlemlerin etkisi doğrultusunda yatırımcıların hisse senetleri ve kripto paralar dahil olmak üzere riskli varlıklara yönelik iştahının arttığı görülmüştü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Nisan 2020’de ilk teşvik paketi geçtiğinde hem ABD hisse senedi piyasasında hem de kripto para piyasasında büyük bir boğa koşusu yaşandı. Doğal olarak yatırımcılar ikinci teşvik paketinin de kısa vadede Bitcoin fiyatı üzerinde benzer bir etkiye sahip olmasını beklemeye başladı.

Uzun süredir tüccar olan Peter Brandt, ABD dolarının satın alma gücünün devalüasyonunun daha yeni başladığını söyleyerek devalüe olan bir dolar ve yeni teşvik paketinin birleşiminin, muhtemelen Bitcoin ile ilgili piyasa duyarlılığının iyileşmesine neden olacağını ve bu nedenle de Bitcoin’in, gayrimenkul, ABD hisse senetleri ve emtialar itibari para cinsinden ifade edildiğinde daha yüksek trend olmaya devam edeceğini öne sürdü.

Son düzeltme sırasında hisse senetlerinin ve kripto paraların art arda düştüğü göz önüne alındığında ABD borsasının bir haftalık geri çekilmenin ardından toparlanmaya başlamasının Bitcoin’i daha da katalize edebileceği kaydedildi.

Çinli şirketler MicroStrategy stratejisini mi izliyor?

Bitcoin için gelişen makro ortamın yanı sıra Meitu adlı bir Çinli şirket, resmi olarak 40 milyon dolar değerinde Bitcoin ve Ethereum satın aldı.

İlgili Haber:  Yeni IRS Formu, Kripto İşlemlerde Vergilerin Nasıl Kaydedileceğini Açıklıyor

Şirket, 5 Mart 2021’de açık piyasa işlemlerinde sırasıyla yaklaşık 22.1 milyon ABD doları ve 17.9 milyon ABD doları tutarında her ikisi de kripto para olmak üzere 15.000 birim Ether ve 379.1214267 birim Bitcoin (BTC) satın aldığını açıkladı.

Wu Blockchain adlı popüler Çinli bir gazeteci, büyük miktarda Bitcoin satın alan ilk Çinli şirketin ortaya çıktığını belirterek yazılım şirketi Meitu’nun, Bitcoin ve Ethereum’u 40 milyon dolar karşılığında satın alacağını ancak şirketin kurucusunun, 2017’de birden fazla ilk coin teklifi (ICO) yayınladığı için eleştirildiğini açıkladı.

Meitu’nun, kripto paranın takdir için yeterli alana sahip olduğunu ve fon yönetiminde nakit tutma riskini çeşitlendirebileceğini belirten gazeteci, bundan etkilenen ve hisse senedi fiyatlarını arttırmak için Bitcoin satın alan daha fazla Çinli şirket olabileceğini ancak bunun Çin hükümeti tarafından yasaklanabileceğini ifade etti.

Asya’daki halka açık şirketlerin Bitcoin almaya başladığı yeni bir trend ortaya çıkarsa Bitcoin borsa piyasasına yönelik yeni bir sermaye girişi görülebilir.

Çin’deki halka açık birçok şirketin belirsiz düzenleyici ortam nedeniyle Bitcoin alımlarını duyurması pek olası olmasa da Japonya ve Güney Kore gibi ülkeler önümüzdeki birkaç ay içinde benzer bir eğilim sergileyebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar