26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

ABD Senatosu, Kripto Para Endüstrisinde Endişe Yaratan Tasarıyı Kabul Etti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

ABD Senatosu, Başkan Biden’ın altyapı planlarında kripto endüstrisi için kötü haber anlamına gelen bir değişikliği kabul etti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Senato, Başkan Biden’ın altyapı planlarında değişiklik yapılmasını kabul etti.
  • Kripto endüstrisi bundan mutlu değil; ancak Salı sabahından önce tasarıda son bir değişiklik yapılması umuluyor.

Amerika Birleşik Devletleri Senatosu, Pazar akşamı geç saatlerde yapılan bir oylamada 68 evet 29 hayır oyu ile birlikte Başkan Biden’ın altyapı planlarında Warner-Sinema-Portman değişikliğinin yapılmasını kabul etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ABD Altyapı Planları ve Kripto Para

Warner-Sinema-Portman değişikliği, müşteri bilgilerini kaydetmeyen madenciler ve yazılım geliştiriciler gibi kripto aktörlerine vergi raporlama gereklilikleri getireceği için kripto topluluğu tarafından yoğun bir eleştiriye maruz kalmıştı.

Bu ağır vergi şartlarını muaf tutan rakip Wyden-Toomey-Luumis değişikliğinin ortak yazarlarından biri olan Senatör Cynthia Lummis (R-WY) ise Senato kararları ile ilgili hayal kırıklığını tweetledi. Lummis, “Meslektaşlarımın pozisyonlarını anlıyorum. Ama bu tasarıdaki dili değiştirmezsek gerçek insanlar zarar görecek.” diye yazdı.

Kripto Para Endüstrisine Ne Olacak?

Senato, herhangi bir oylamanın ardından 30 saatlik bir tartışma yapılmasına izin veriyor. Bu, Warner-Sinema-Portman değişikliğinin Salı sabahına kadar tartışılabileceği ve ardından yasalaşacağı anlamına geliyor.

Senato, hâlâ daha altyapı yasasını değiştirmek için oy kullanabilir. Lummis ve ekibi, kripto endüstrisine fayda sağlayacağına inandıkları bir değişikliğe ulaşma konusunda kararlılar.

Ancak Senato bu değişiklikle ilgili tutumunu Salı gününe kadar değiştirmezse, kripto endüstrisindeki madenciler ve geliştiriciler gibi bazı gözetim dışı kuruluşlar, şu anda kaydetmedikleri vergi bilgilerini nasıl rapor edeceklerini bulmak zorunda kalacaklar.

Compound Labs’in genel danışmanı Jake Chervinksy, oylamanın ardından hayal kırıklığına uğradığını yazdı. Chervinksy, “Senato tartışmayı sona erdirmek için 68 – 29 oyla tasarıyı kabul etti. Wyden değişikliği ya da Wyden-Warner arasında bir uzlaşma için oylama talep ettik ama çok şansımız yok.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar