2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

ABD, Siber Saldırılar ile İlgili Bilgi Verene Ödül Olarak Bitcoin Verecek!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Tarihte ilk kez bir ABD yönetimi, yabancı hükümetler tarafından gerçekleştirilen siber saldırılar hakkında elle tutulur bilgiler veren kişilere 10 milyon dolara kadar (bu yazının yazıldığı anlarda 315 Bitcoin) kripto para ödülü ödemeye hazırlanıyor.

Binance indirim kodu

ABD Dışişleri Bakanlığı, Diplomatik Güvenlik Servisi tarafından yönetilen Adalet programı ödülleri için ayın 15’inde bir basın duyurusuyla yeni bir adım atılacağını açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

ABD Siber Suçluları İhbar Edene Ödülünü Kripto Para Olarak da Verebilecek

Duyuru kısaca şu şekildeydi: “ABD’nin kritik altyapı hizmetlerine kötü amaçlı bir şekilde siber aktivitelerde bulunan, yabancı bir hükümetin kontrolü ya da emri ile hareket eden kişilerin kimliğinin ya da yerinin belirlenmesine yardımcı olabilecek bilgiler verenlere ödeme yapılacak. Ödül ödemeleri ayrıca kripto para olarak da gerçekleştirilebilecek.

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü de, Adalet programı ödüllerinin kurulduğu 1984 yılından bu yana ilk kez kripto paralar ile ödül vaadi gerçekleştireceklerini kabul etti.

Daha da önemlisi, ilk kez ABD yönetiminin herhangi bir alanından kripto para sektörüyle ilgili bir adım gelmiş oldu. ABD’nin nakit para ödülü vaadi ile oluşturduğu aranan listesi ise FBI ve Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza (ICE) tarafından yönetilse de şu ana kadar, kripto para suçları ile ilgili arananlar için dahil olmak üzere, ödül olarak kripto para teklif edilen herhangi bir aranan isim olmamıştı.

ABD Yönetimi Kripto Paraların Kullanışlılığını Kabul Etmiş Olabilir mi?

Bitcoin savunucuları için bu haber ABD yönetiminin, ilk kez merkeziyetsiz kripto paraların devlet ile ilgili işlerde de kullanılabileceğini kabul etmesi anlamına gelebilir.

Ancak işin detayına indiğimizde 10 milyon dolarlık kripto para ödülünü hak edebilmek için en üst düzeyde yani büyük bir siber saldırı ekibindeki bir Rus ya da Çinli hacker olup kendi ekibini ele verebilmek gerekiyor.

İlgili Haber:  Dogecoin'de 1 Dolar Seviyesi Mümkün Mü?

ABD yetkilileri, ödül olarak suçlular hakkında bilgi sağlayan isimlerin hayatlarını tehlikeye attıklarının farkındalar. Bu yüzden kripto para ile ödenen ödüller bu alanda oldukça faydalı olabilir. Çoğu kripto para herkese açık bir Blockchain ağı üzerinden gönderiliyor ve geleneksel ödeme kanallarına göre daha fazla anonimlik ve daha az takip edilebilirlik sunuyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar