7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

ABD Temsilciler Meclisi Bu Hafta Altyapı Yasası ile İlgili Kararını Verecek: Kripto Para Piyasası Bu Kararı Bekliyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi “Altyapı Yasasının” geçmesini beklerken, Demokratlar 3.5 trilyon Dolarlık bir takip paketinin şartları tamamlanmadan önce yasayı geçirip geçirmeme konusunda ikiye bölünmüş durumda.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD Temsilciler Meclisi, 30 Eylül Perşembe günü Altyapı Yasası ile ilgili net kararını açıklayacak.
  • Kripto para sektörüne yüklediği gereklilikler nedeniyle oldukça tartışılan yasanın kabul edilip edilmeyeceği, kripto sektörünün beklediği en önemli karar olarak görülüyor.

Reuters’in haberine göre Pelosi, 26 Eylül Pazar günü yaptığı açıklamada altyapı yasasının kabul edileceğine inandığını belirterek, “Bu hafta yasayı geçireceğimizi söyleyebilirim.” dedi.

Binance indirim kodu

30 Eylül’de Net Karar Verilecek

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Joe Biden yönetiminin tartışmalı 1 trilyon Dolarlık Altyapı Yasasını 30 Eylül Perşembe günü kabul edip etmeme konusunda oy kullanacaklarını duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Pelosi, “27 Eylül Pazartesi günü Meclis’te İki Partili Altyapı Yasasını tartışmaya başlayacağız ve 30 Eylül Perşembe günü oylayacağız.” dedi.

Söz konusu yasa tasarısı, 10 Ağustos’ta iki partinin de desteğiyle Senato’dan geçerken, yasa tasarısında yer alan hükümler, merkezi olmayan ağ doğrulayıcıları ve yazılım geliştiricileri için oldukça katı “karşı taraf raporlama gerekliliklerini” zorunlu kıldı.

Kripto Sektörünün, ABD Altyapı Yasasına Karşı Tepkisi

Tasarı 10 Ağustos’ta geçmesine rağmen, senatör Pat Toomey tarafından öne sürülen ve diğer senatörler Cynthia Lummis, Rob Portman, Mark Warner, Kyrsten Sinema ve Ron Wyden’ın da desteğini gören bir değişiklik, doğrulayıcıları, geliştiricileri ve düğüm operatörlerini bu yasadan muaf tutmaya çalıştı.

Ancak bir başka senatör Richard Shelby’nin itirazı, bu değişikliğin yasa tasarısına eklenmesini engelledi.

Bununla birlikte altyapı yasası, 3.5 trilyon Dolarlık yeni sosyal yardım ve iklim yasası ile ilgili müzakereler bitene kadar ertelenmesi gerektiğine inanan bazı milletvekillerinin muhalefeti ile karşı karşıya.

İlgili Haber:  Elizabeth Warren İklim Koruma Tedbirleri Kapsamında Bitcoin İçin Sıkı Denetimler Getirilmesini İstedi

Pelosi bu muhalefet ile ilgili, “Bu tarihi mevzuatta yapılacak değişiklikler üzerinde Senato ve Beyaz Saray ile birlikte çalışıyoruz. 3.5 trilyon Dolarlık kapsam, Senato ve Başkan tarafından bize gönderilen sayı idi. Burada bazı değişiklikler olacaksa, açık müzakere yöntemi ile olmalı.” ifadelerini kullandı.

Kripto para piyasası da ABD’den gelecek haberlere odaklanmış durumda.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar