9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

ABD Vergi Dairesi, Bitcoin ve Diğer Kripto Paralarda 3.5 Milyar Dolarlık Varlığa El Koydu!

Önemli Gelişmeler

ABD İç Gelir Servisi (IRS) 2020 ve 2021 yılları arasında vergi dairesi tarafından ele geçirilen Bitcoin ve diğer kripto paraların yaklaşık %93’üne (3.5 milyar Dolar) el koydu.

blank

Haberin Özeti

  • ABD İç Gelir Servisi (IRS) 2020 ve 2021 yılları arasında vergi dairesi tarafından ele geçirilen Bitcoin ve diğer kripto paraların yaklaşık %93’üne (3.5 milyar Dolar) el koydu.
  • IRS gelecek yıla kadar daha fazla kripto para fonunu ele geçirebileceğini belirtiyor.

IRS Suç Soruşturma Birimi, yakın zaman önce “Kriminal Soruşturma Yıllık Raporu” adlı detaylı bir bilgilendirme paylaştı. Rapor, 1 Ekim 2020’den 30 Eylül 2021’e kadar gerçekleşen tüm faaliyetleri detaylandırıyor.

blank

2021’de IRS Tarafından Ele Geçirilen Fonların %93’ü Bitcoin ve Diğer Kripto Paralardan Geldi

Rapora göre IRS bu mali yılda yaklaşık 3.5 milyar Dolarlık Bitcoin ve kripto paraya el koydu. İlginç bir şekilde bu rakam, aynı dönemde IRS tarafından ele geçirilen tüm fonların %93’ünü temsil ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bu rakam çok büyük gibi görünse de; IRS gelecek yıla kadar daha fazla kripto para fonunu ele geçirebileceğini belirtiyor. IRS’ye göre, kripto para, suçları ve diğer benzer yasa dışı faaliyetleri gerçekleştirmek için yaygın olarak kullanıldığından daha fazla fonun ele geçirilmesi muhtemel görünüyor.

“2022’de Daha Fazla Kripto Para Ele Geçirilebilir”

IRS Suç Soruşturma Birimi Şefi Jim Lee konu ile ilgili yaptığı açıklamada, aynı eğilimin 2022’de de devam etmesini beklediğini belirtti. IRS Siber ve Adli Hizmetler bölümünün icra direktörü vekili Jarod Koopman da ajansın temel odağını kripto para alanına çevirdiğini ve bu anlamda da ele geçirilen kripto para miktarının önümüzdeki yıl muhtemelen daha da artacağını dile getirdi.

İlgili Haber:  Bitcoin 10.500 Dolarda Güçlü Dirençle mi Karşı Karşıya?

Koopman konu ile ilgili açıklamasında, “Şu anda üzerinde çalıştığımız, boyut ve kapsam olarak oldukça büyük olan bazı araştırmalara dayanarak, bunun bir miktar bu aralıkta kalmasını bekliyoruz… Gelecek yıl bu rakamın üzerinde olabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend