12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

ABD Vergi Dairesi, Bitcoin ve Diğer Kripto Paralarda 3.5 Milyar Dolarlık Varlığa El Koydu!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ABD İç Gelir Servisi (IRS) 2020 ve 2021 yılları arasında vergi dairesi tarafından ele geçirilen Bitcoin ve diğer kripto paraların yaklaşık %93’üne (3.5 milyar Dolar) el koydu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD İç Gelir Servisi (IRS) 2020 ve 2021 yılları arasında vergi dairesi tarafından ele geçirilen Bitcoin ve diğer kripto paraların yaklaşık %93’üne (3.5 milyar Dolar) el koydu.
  • IRS gelecek yıla kadar daha fazla kripto para fonunu ele geçirebileceğini belirtiyor.

IRS Suç Soruşturma Birimi, yakın zaman önce “Kriminal Soruşturma Yıllık Raporu” adlı detaylı bir bilgilendirme paylaştı. Rapor, 1 Ekim 2020’den 30 Eylül 2021’e kadar gerçekleşen tüm faaliyetleri detaylandırıyor.

Binance indirim kodu

2021’de IRS Tarafından Ele Geçirilen Fonların %93’ü Bitcoin ve Diğer Kripto Paralardan Geldi

Rapora göre IRS bu mali yılda yaklaşık 3.5 milyar Dolarlık Bitcoin ve kripto paraya el koydu. İlginç bir şekilde bu rakam, aynı dönemde IRS tarafından ele geçirilen tüm fonların %93’ünü temsil ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu rakam çok büyük gibi görünse de; IRS gelecek yıla kadar daha fazla kripto para fonunu ele geçirebileceğini belirtiyor. IRS’ye göre, kripto para, suçları ve diğer benzer yasa dışı faaliyetleri gerçekleştirmek için yaygın olarak kullanıldığından daha fazla fonun ele geçirilmesi muhtemel görünüyor.

“2022’de Daha Fazla Kripto Para Ele Geçirilebilir”

IRS Suç Soruşturma Birimi Şefi Jim Lee konu ile ilgili yaptığı açıklamada, aynı eğilimin 2022’de de devam etmesini beklediğini belirtti. IRS Siber ve Adli Hizmetler bölümünün icra direktörü vekili Jarod Koopman da ajansın temel odağını kripto para alanına çevirdiğini ve bu anlamda da ele geçirilen kripto para miktarının önümüzdeki yıl muhtemelen daha da artacağını dile getirdi.

İlgili Haber:  OKCoin’in XRP Ticaretini Askıya Almasının Ardından Kripto Paranın Fiyatı %6 Düştü

Koopman konu ile ilgili açıklamasında, “Şu anda üzerinde çalıştığımız, boyut ve kapsam olarak oldukça büyük olan bazı araştırmalara dayanarak, bunun bir miktar bu aralıkta kalmasını bekliyoruz… Gelecek yıl bu rakamın üzerinde olabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar