1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

ABD’de 600 Dolarlık İkinci Teşvik Yardımı İmzalandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Başkan Donald Trump uzun süredir beklenen 900 milyar dolarlık koronavirüs yardım yasasını imzaladı. Bu da pek çok Amerikalının yakında 600 dolarlık ikinci bir teşvik çeki alacağı anlamına geliyor. Ancak bu rakam çok daha yüksek olabilir.

Binance indirim kodu

İlkbaharda, koronavirüs teşvik önlemlerinin ilk turunun bir parçası olarak, insanlar yaklaşık 1.200 dolarlık çek aldı. Bu para ile bitcoin satın alınırsa teşvik yardımının değeri 5000$’a kadar çıkabilir. Tıpkı nisan ayında 10.000$ olan bitcoin’in bugün neredeyse 30.000$’a yükselmesi gibi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin analisti Jason Deane, nisan ayından bu yana ilk teşvik kontrolünün bitcoin bazlı değerini izleyen bir Twitter hesabına işaret etti. “Bu paranın bitcoin’deki eşdeğerinin sürekli büyümesini ‘1200 dolarlık artık değer’ gibi görüp doğal olarak bunun bir parçası olmak isteyen insanlar kesinlikle olacak.”

Deane daha önce, insanlar teşvik çeklerini toplu halde bitcoin’e yatırırsa bunun bir “felaket” olabileceği konusunda uyardı. Deane, çoğu insanın teşvik kontrollerini bitcoin’e koyma konusunda dikkatli olması gerektiğini savunuyor.

“ABD ekonomisi salgının etkileriyle mücadele etmeye devam etti. Gerçek şu ki Wall Street ekonomik teşvikten fayda sağlamış olsa da, Main Street tartışmasız fayda sağlamadı. Bizim görüşümüz -en azından bazı insanlar için- yatırım yapma arzusu yüksek olmasına rağmen, yatırım yeteneğinin daha düşük olabileceği yönünde.”

Teşvik yardımının yanı sıra yaşananlar

Küresel borsalar, son birkaç ayda, dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin nakit akışını artırmasıyla yükseldi. Bunun, mart ayında bitcoin başına 4.000$’ın altındaki düşük seviyelerden bugün yaklaşık 26.000$’a yükselen bitcoin üzerinde önemli bir etkisi oldu. Tüm bitcoin tokenlerinin toplam değeri yaklaşık 500 milyar $’a ulaştı.

Bu arada, 21 milyon tokenlik sabit arz nedeniyle bitcoin, dijital altın olarak bir ün geliştirdi. Bazı yüksek profilli yatırımcılar bitcoin’i enflasyona karşı bir koruma olarak adlandırdı.

İlgili Haber:  Financial Times: Bitcoin'in Yükselişi Amerika'nın Çöküşünü Yansıtıyor

New York merkezli kripto hedge fonu Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı açık sözlü bitcoin savunucusu Anthony Pompliano, “İnsanların ABD doları alıp bunları sağlam paraya dönüştürmek istemeleri şaşırtıcı değil” dedi.

Bitcoin fiyatı, ödeme devi PayPal ve kripto paraya ısınan kurumsal yatırımcıların desteğiyle son 12 ayda %250’nin üzerinde değer kazandı.

Pompliano, “Teşvik kontrollerini ödemek için kullanılan ABD dolarının zaman içinde satın alma gücünü kaybetmesi garanti edilirken, bitcoin’in yapısı zaman içinde satın alma gücünü koruyacak ve artıracak şekilde inşa edilmiştir” dedi. “Yeni teknoloji ve benimsenmesiyle ilgili her zaman risk vardır. Ancak bu yeni teknolojinin benimsenmesini gerçek zamanlı olarak izliyoruz.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Harun Karagülle
Harun Karagülle
İstanbul'da yaşıyor, işletme bölümü son sınıf öğrencisi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar