3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

ABD’de Adayların Bitcoin Sahipliği Neden Açıklanmalı?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Şu anda Amerika Birleşik Devletleri Başkanının Kıdemli Danışmanı olan Jared Kushner, 2016 seçim döngüsü sırasında ödeme için tercih edilen kripto para birimi olarak Bitcoin’in talep edildiği bir gasp girişiminin kurbanıydı. 30 Ekim 2016’da Kushner, bilgileri yayınlamaması karşılığında 52 Bitcoin ödemediği takdirde aday Trump’ın vergi iadelerini ifşa etmekle tehdit eden rastgele bir e-posta almıştı.

Binance indirim kodu

Kushner, olayı Gizli Servis’e bildirdi ve ona e-postayı görmezden gelmesi talimatı verildi. “Guccifer400” ekran adı, Rusya’nın askeri istihbarat müdürlüğü GRU’nun cephesi olduğu varsayılan “Guccifer 2.0” a açık bir gönderme olarak kullanıldı.

Binance indirim kodu

CNN, “Mueller Rusya’yı yakalamak için Bitcoin’i nasıl kullandı?” Adlı bir hikayede kripto para biriminin 2016 ABD başkanlık seçimlerine müdahale etmek için çevrimiçi çabalarının neredeyse her aşamasında nasıl kullanıldığını bildirdi. Özel Danışman Robert Mueller’in soruşturmasıyla ilgili son raporuna göre, Ruslar kripto para birimlerinin nasıl anonimlik sağladığının farkına vardı. Aslında, Mueller’in GRU iddianamesinde açıkça belirttiği gibi, bu Rus askeri ajanlar geleneksel finansal sistemden kaçınsalar da bu soruşturmadan kaçmak için yeterli değildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Blockchain ve Bitcoin’in Gizliliği Gündemden Düşmüyor

Blockchain teknolojisi, kripto para birimlerinin tüm işlemlerinin geçmişini kaydeder. Bitcoin söz konusu olduğunda, bu, kullanıcıların “sahte” korumalara sahip olduğu halka açık bir defterdir. Özellikle Bitcoin ile işlem yapmak için kripto para birimi borsaları kullanılıyorsa, kullanıcının bu borsayla kimlik tespiti, kolluk kuvvetlerinin bu işlemlere kimin dahil olduğunu belirlemesine yardımcı olabilir.

Henüz bitcoin sahiplerinin potansiyel duyarlılığını ele almak için gelişmiş bir kamu politikası bulunmuyor. Bitcoin’in büyümesi, düzenli bireylerin ilk kez para birimine sahip olduğunu veya onunla işlem yaptığını görürken, Bitcoin’i tutan veya kabul eden yüksek profilli politikacılar, bu seçim sırasında Rusya’nın karışmaya çalışabileceği herhangi bir müdahalenin hedefi haline gelmiş olabilir.

İlgili Haber:  Coinbase’de Listeleneceğinin Duyurulmasının Ardından Dogecoin Fiyatı %30 Arttı

Bu nedenle, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin kişisel ve kampanya varlıklarının, demokrasiyi yabancı etkilerden korumanın bir yolu olarak seçim yetkililerine ifşa edilmesi ihtiyatlı bir politika olabilir. Mevcut seçimde kripto para birimlerinin rolü ile ilgili olarak daha sonra ne ortaya çıkaracağı henüz bilinmiyor. Yine de bu konunun Amerika Birleşik Devletleri’nin önümüzdeki aylarda ve gelecek seçimlere hazırlanırken çok dikkat etmesi gereken bir konu olduğu tartışılmaz.

İyi haber şu ki, blockchain teknolojisi ile bu kripto para birimlerinin birçoğu takip edilebilir. Bununla birlikte, kripto paranın seçimler üzerindeki etkisinin belirlenmesine yardımcı olmak için en azından Kongre’den bir çalışma tasarısı alınmalı gibi görünüyor. kripto para birimine sahip adayların yabancı müdahaleye maruz kalması daha yüksek bir risk olarak göze çarpıyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar