ABD’de Cumhuriyetçiler Kripto Para Bağışı Kabul Edecek

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Ulusal Cumhuriyetçi Kongre Komitesi, BitPay ile anlaşarak kripto para bağışı kabul edecek ve alınan bağışları doğrudan nakite çevirecek.

blank

Haberin Özeti

  • ABD’de politik faaliyet gösteren Ulusal Cumhuriyetçi Kongre Komitesi (NRCC), kripto para bağışı kabul edecek.
  • NRCC, bağışların kabulü için BitPay ile çalışacak.
  • Komite, aldığı bağışları hemen nakit paraya çevirecek.

Axios’un bugün bildirdiği habere göre, Cumhuriyetçilerin kampanya kolu kripto parada bağış kabul etmeye başlayacak. Komite, kripto parada alınan bağışları direkt olarak fiat para birimine çevirecek.

blank

Ulusal Cumhuriyetçi Kongre Komitesi Nedir?

Her ne kadar geçmişte bireysel siyasi adaylar kripto para bağışları kabul etmiş olsa da; Ulusal Cumhuriyetçi Kongre Komitesi (NRCC), bunu yapan ilk federal parti komitesi olarak öne çıkıyor.

NRCC, Amerika Birleşik Devletlerinde Cumhuriyetçi adayları Temsilciler Meclisi’ne göndermeyi amaçlayan bir lobi grubudur. Komite, adaylara mali yardım, teknik yardım ve diğer faaliyetlerde destek sağlar.

NRCC’nin kripto parada bağış almak için BitPay ile anlaştığı belirtiliyor. Komite ayrıca kripto para bağışlarında 10.000 ABD Dolarına kadar ödeme alacağını ve bu bağışları da direkt olarak nakite çevireceğini açıkladı.

NRCC Başkanı Tom Emmer konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “ABD Meclisindeki çoğunluğu geri kazanma misyonumuzu ilerletmek için mümkün olan her yolu izlemeye odaklandık. Bu yenilikçi teknoloji de Cumhuriyetçilere başarılı olmak için ihtiyaç duyduğumuz kaynakları sağlamada yardımcı olacak.” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

ABD Seçimleri ve Kripto Para Bağışı

Joe Biden yanlısı bir siyasi eylem komitesi olan Draft Biden 2016, Bitcoin bağışlarını kabul etmeye 2015 yılında başladı. Ancak Biden o sene seçim yarışında aday olmadı.

Öte yandan eski bir Demokrat başkan adayı olan Andrew Yang, kripto para bağışlarını kabul eden ilk bireysel politikacılardan biriydi. Temmuz 2018’de Yang, kampanyasını finanse etmek için Bitcoin, Ethereum ve bir dizi başka kripto parada bağış kabul etmeye başladı.

Ancak Federal Seçim Komisyonu, o dönemde kripto bağışları konusundaki rahatsızlığını dile getirdi. Komisyon, kripto para bağışları anonim olacak şekilde tasarlanabileceğinden, bağışların şeffaflığı ile ilgili endişe duyduğunu belirtti.

NRCC ise bu endişeye karşı koymak ve Komisyonu yatıştırmak için önce kripto para bağışları yapacak bağışçıları belirleyeceğini söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend