5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

ABD’de Cumhuriyetçiler Kripto Para Bağışı Kabul Edecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ulusal Cumhuriyetçi Kongre Komitesi, BitPay ile anlaşarak kripto para bağışı kabul edecek ve alınan bağışları doğrudan nakite çevirecek.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD’de politik faaliyet gösteren Ulusal Cumhuriyetçi Kongre Komitesi (NRCC), kripto para bağışı kabul edecek.
  • NRCC, bağışların kabulü için BitPay ile çalışacak.
  • Komite, aldığı bağışları hemen nakit paraya çevirecek.

Axios’un bugün bildirdiği habere göre, Cumhuriyetçilerin kampanya kolu kripto parada bağış kabul etmeye başlayacak. Komite, kripto parada alınan bağışları direkt olarak fiat para birimine çevirecek.

Binance indirim kodu

Ulusal Cumhuriyetçi Kongre Komitesi Nedir?

Her ne kadar geçmişte bireysel siyasi adaylar kripto para bağışları kabul etmiş olsa da; Ulusal Cumhuriyetçi Kongre Komitesi (NRCC), bunu yapan ilk federal parti komitesi olarak öne çıkıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

NRCC, Amerika Birleşik Devletlerinde Cumhuriyetçi adayları Temsilciler Meclisi’ne göndermeyi amaçlayan bir lobi grubudur. Komite, adaylara mali yardım, teknik yardım ve diğer faaliyetlerde destek sağlar.

NRCC’nin kripto parada bağış almak için BitPay ile anlaştığı belirtiliyor. Komite ayrıca kripto para bağışlarında 10.000 ABD Dolarına kadar ödeme alacağını ve bu bağışları da direkt olarak nakite çevireceğini açıkladı.

NRCC Başkanı Tom Emmer konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “ABD Meclisindeki çoğunluğu geri kazanma misyonumuzu ilerletmek için mümkün olan her yolu izlemeye odaklandık. Bu yenilikçi teknoloji de Cumhuriyetçilere başarılı olmak için ihtiyaç duyduğumuz kaynakları sağlamada yardımcı olacak.” ifadelerini kullandı.

ABD Seçimleri ve Kripto Para Bağışı

Joe Biden yanlısı bir siyasi eylem komitesi olan Draft Biden 2016, Bitcoin bağışlarını kabul etmeye 2015 yılında başladı. Ancak Biden o sene seçim yarışında aday olmadı.

Öte yandan eski bir Demokrat başkan adayı olan Andrew Yang, kripto para bağışlarını kabul eden ilk bireysel politikacılardan biriydi. Temmuz 2018’de Yang, kampanyasını finanse etmek için Bitcoin, Ethereum ve bir dizi başka kripto parada bağış kabul etmeye başladı.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı 60.000 Dolara Çıktıktan Sonra Altcoinler Kâr Etmeye Başladı

Ancak Federal Seçim Komisyonu, o dönemde kripto bağışları konusundaki rahatsızlığını dile getirdi. Komisyon, kripto para bağışları anonim olacak şekilde tasarlanabileceğinden, bağışların şeffaflığı ile ilgili endişe duyduğunu belirtti.

NRCC ise bu endişeye karşı koymak ve Komisyonu yatıştırmak için önce kripto para bağışları yapacak bağışçıları belirleyeceğini söyledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar