ABD’de Şirket Sponsorluğundaki İlk Bitcoin Emeklilik Planları Başlatıldı

Önemli Gelişmeler

ABD merkezli varlık yöneticisi Dijital Varlık Yatırım Yönetimi (DAiM), ülkenin Bitcoin’i destekleyen ilk işveren sponsorluğundaki 401 (k) emeklilik planlarını başlattı.

blank

19 Kasım’da yapılan bir duyuruya göre DAiM, şirketlerin “geleneksel varlıklara, değişen risklere sahip birkaç model portföyü önermek ve %10’a kadar Bitcoin tahsisi sunmak amacıyla bir 401 (k) planı oluşturmasına” yardımcı olan danışman ve mütevelli görevini üstleneceğini açıkladı.

blank

401 (k) kapsamında değerlendirilen bu gelişmenin, ABD’nin İç Gelir Yasası’nın alt bölümünde tanımlanan ve işveren tarafından desteklenen bir tanımlı katkı emeklilik hesabı olduğu kaydedildi.

Bitcoin’in, Gemini Trust tarafından soğuk depoda tutulacağı ve DAiM’in, Bitcoin’i katılımcı şirketlerden ayrılan eski çalışanlara aktarmasına izin vereceği belirtildi.

DAiM’in kripto dostu planlarının, 1974 Çalışan Emeklilik Gelir Güvenliği Yasası ile uyumlu olduğunun ve 2021’den itibaren işverenler tarafından sunulabileceğinin de altı çizildi.

Yasal bürokrasi nedeniyle kurumlar Bitcoin’e mesafeli

ABD vatandaşları, İç Gelir Servisi 2018’de Bitcoin’i vergilendirmeye başladığından beri bireysel emeklilik hesaplarına, 401 (k) devir hesaplarına ve aracılık hesaplarına kripto varlıklarını dahil edebilmeye başlasa da DAiM COO’su Adam Pokornicky, şimdiye dek şirket bazlı planlar için Bitcoin sunmanın imkansız olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bir kişinin, bir işten veya işverenden Bitcoin’e yatırım yapmak için ayrıldığında eski bir 401 (k) planını alıp onu bir bireysel emeklilik hesabına dönüştürebileceğini belirten Pokornicky, bir şirkette çalışırken ceza almadan veya istifa etmeden Bitcoin’e yatırım yapmanın ise şimdiye kadar asla mümkün olmadığını hatırlattı.

Geleneksel varlık yönetimi endüstrilerinin “Bitcoin’e ısınmada yavaş” olduğuna dikkat çeken COO, “doğrudan aracılık ve emeklilik hesaplarında Bitcoin’e lisanslı ve düzenlenmiş erişim sunan neredeyse hiçbir yatırım danışmanı”nın bulunmadığını ifade etti.

Pokornicky, sektörün isteksizliğini, kripto uyumluluğunu çevreleyen “ciddi yasal bürokrasiye” atfederek DAiM’in işveren sponsorluğundaki hizmetlerini sunmasının onaylanması üzerine “ilerlemesinin neredeyse tam bir yıl yavaş bir şekilde sürdüğünü” vurguladı.

Bir danışman olarak, sadece istenildiği için Bitcoin’i yönetmeye ve tavsiyelerde bulunmaya başlayamayacağını belirten COO, faaliyet gösterilen her eyalette uyumlu olmak için birlikte yürütülmesi gereken operasyonel çerçeveler, altyapı ve stratejik ortaklıklar geliştirmek amacıyla muazzam miktarda çalışmanın ve uyumluluğun gerekli olduğunu söyledi.

Pokornicky, Bitcoin’de emeklilik yatırımlarına yönelik talebin “patlamakta” olduğunu belirterek en çok talebin 28-45 yaşları arasındaki bireylerden geldiğini açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Ünlü Piyasa Lideri Yıl Sonu ve Yakın Gelecek İçin Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı!

Kripto para ve Bitcoin taraftarları, hem oldukça düşük hem de yüksek fiyatların görüldüğü 2021 yılının potansiyeli için heyecanla bekliyorlar....

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend