ABD’de Yeni Seçilen Bir Senatör, Bitcoin’e Ulusal Bir Kimlik Kazandırmayı Umuyor

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 7 ay önce

blank

Amerika Birleşik Devletleri’nde hizmet veren bir televizyon ve radyo kurumu olan ABC’nin “GMA3: Bilmeniz Gerekenler” isimli haber programının cuma günkü yayınında yeni gelen senatör ağırlandı. Yeni senatör seçilen Cynthia Lummis, programda röportaj vererek Bitcoin’in popülerleşmesine verdiği desteği dile getirdi. “Bitcoin’i ulusal pazara getirmeyi umduğunu” ifade eden senatör, bu sözleriyle bir hayli dikkat çekti.

blank

Wyoming’i temsil edecek olan ve “gelecek senatör” olarak nitelendirilen Lummis, Twitter üzerinde geniş çapta yayılmayı başaran bir klipte eski bir devlet haznedarı olarak deneyimlerinden bahsederek Bitcoin‘in geleceğine neden inandığını açıkladı. Klipte sarf ettiği sözlerle büyük yankı uyandıran senatör, şu ana dek dijital para biriminden bu kadar parlak bir şekilde konuşan en yüksek rütbeli ABD yetkilisi olarak nitelendirildi.

Kendisinin eski bir eyalet saymanı olduğunu ve eyaletin kalıcı fonlarına yatırım yaptığını hatırlatan Lummis, bu nedenle her zaman iyi bir değer deposu aradığını ve Bitcoin’in bu tarife uyduğunu söyledi. Para birimlerinin fiyatlarının suni olarak şişebileceğini fakat Bitcoin için böyle bir durumun söz konusu olmadığını ifade eden senatör, 21 milyon Bitcoin çıkarılacağına ve bunun sınırlı bir arz olduğuna işaret etti.

Bu nedenle Bitcoin’in uzun süre boyunca değer deposu varlıklar açısından önemli bir oyuncu olacağına inandığının altını çizen Lummis, GMA3’e ev sahipliği yapan Sara Haines’in Bitcoin’in kara para aklama veya vergi kaçakçılığı için kullanılabileceği yönündeki imasını görmezden gelerek bu suçlamalara cevap vermemeyi seçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in ilk gerçek temsilcisi olabilir

Yeni senatör Lummis, kripto para birimi hizmetleri şirketi Unchained Capital’de çalışan damadı Will Cole’un verdiği bir ipucunun ardından 2013’te ilk kez bu para birimini alanlardan ve Bitcoin’i erken benimseyenlerden biri olmuştu.

Kongrede, kripto para birimi üzerinden gerçekleştirilen bağış niteliğindeki kampanya katkılarını kabul eden Florida temsilcisi Darren Soto gibi kriptoyu ılımlı bir şekilde benimsemiş olan bazı isimler mevcut olsa da bu isimlerin çok azı kriptoya destekleri konusunda Lummis kadar ses çıkardı.

Pek çok kişi, Lummis’in Wyoming’in Senato’daki ilk kadın temsilcisi olduğu tespitine dikkat çekmeye çalışsa da kripto para birimi dünyasındaki çoğu kişi Lummis’in Bitcoin için de ilk gerçek temsilci olacağını umduğunu ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Google Haberler, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

İngiltere Bankası Başkanı Kripto Paralar ile İlgili Can Sıkıcı Bir Açıklama Yaptı

Pazartesi günü yaptığı açıklamalarında İngiltere Bankası (BoE) başkanı Andrew Bailey, kripto paraların güvenilir bir ödeme yöntemi olamayacağını düşündüğünü söyledi...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Google Haberler, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend