9 Ağustos 2022, Salı
24.5 C
İstanbul

ABD’de Yüzlerce Bankanın Bitcoin Pastasından Pay Almak İstediği İddia Ediliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Kripto para piyasasında yeniden boğa rallileri görülürken ABD bankalarının kripto para sektörünü Bitcoin borsalarına ve PayPal’a bırakmaya niyetinin olmadığı konuşuluyor.

Binance indirim kodu

5 Mayıs’ta yaşanan müthiş rallisi sırasında diğer kripto paralarda bazı düşüşler yaşandıktan sonra bugün ise işler tam tersine dönmüşe benziyor. Bitcoin ile birlikte en büyük 20 kripto paranın neredeyse tümünde güçlü yükselişler görüldü. Özellikle de Ripple (XRP) ve Cardano (ADA) son 24 saatte neredeyse %20 değer kazanarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardılar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin’in piyasa değerinin toplam piyasa değerine oranının gittikçe düşmesiyle birlikte altcoinlerde güçlenmeler yaşanıyor. Bitcoin dominansı son üç yılın en düşük seviyelerine geriledi ve şu sıralar %46 civarında geziyor.

2018 yılının Mayıs ayında kripto para piyasasının toplam değeri 20 milyar dolarken şu anda 2.2 trilyon doların üzerine çıktı.

Yüzlerce ABD Bankası Bitcoin’e Yönelebilir

Bitcoin’in piyasalardan gitmeye hiç de niyetinin olmadığının anlaşılmasının ardından ve kurumsal firmaların da Bitcoin’i iyiden iyiye desteklemeye başlamasıyla, Bitcoin’in aslında yaratılışıyla birlikte savaş açtığı bankalar da pastadan pay almaya çalışıyor. Şimdiye kadar, görece az sayıda finansal kuruluş müşterileri için Bitcoin alım satımı işlemlerini başlatmıştı. Ancak kripto para kuruluşu NYDIG’ye göre bu durum en azından ABD için değişmek üzere olabilir.

NYDIG 5 Mayıs tarihinde finans kuruluşu FIS ile işbirliğine gideceğini açıklamıştı. İki şirket birlikte, müşterilerine Bitcoin sağlamak isteyen bankalar için çözümler üretmeyi amaçlıyor. FIS bu konuda, banka müşterilerinin telefonlarındaki uygulamalardan Bitcoin alım satım hizmetlerine ulaşabilmeleri için bir arayüz geliştirdi. NYDIG ise gerçekleşecek Bitcoin işlemleri için depolama ve alım satım platformu görevi görecek.

“Bankalar Müşterilerinin Kripto Para Borsalarına Kaçmaya Başladığının Farkına Vardı”

NYDIG başkanı Zhao’ya göre, bankalar müşterilerinin kripto paralara kaçmaya başladığının farkına vardı: “Bankalar kendi içlerinde şöyle düşünüyor, bunu yapmalıyız çünkü verilerde bunu görüyoruz. Müşterilerinin paralarını Coinbase ya da Kraken gibi borsalara koyduklarını görüyorlar.

İlgili Haber:  Uniswap Yönetim Protokolüne Katılmayı Kolaylaştıran Teklif Başarısız Oldu

NYDIG’de banka çözümleri sorumlusu Patrick Sells ise şu açıklamalarda bulundu: “Bizim yaptığımız iş, sıradan Amerikalıların ve şirketlerin kendi bankalarından Bitcoin alıp satabilmesini mümkün kılmak. Yüzlerce küçük banka şu anda bu yeni platforma kaydoldu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar