26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

ABD’deki En Büyük Mortgage Kuruluşlarından Biri, Bitcoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Edecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

United Wholesale Mortgage, kripto para ödemelerini kabul eden ilk Amerikan mortgage kredi kuruluşu olmayı hedefliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • United Wholesale Mortgage, kripto para ödemelerini kabul eden ilk Amerikan mortgage kredi kuruluşu olmayı hedefliyor.
  • Şirket CEO’su, planlarını bu yıl içinde gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Daha önce United Shore Financial olarak bilinen ve 2020’de yaklaşık 183 milyar Dolarlık kredi veren ABD’deki en büyük ikinci mortgage kuruluşu United Wholesale Mortgage (UWM), 2021 sonuna kadar kripto para ödemelerini kabul etmeye başlayacak.

Binance indirim kodu

Şirket, ABD’de Bir İlk Olacak

Söz konusu plan, ilk olarak Pazartesi günü şirketin CEO’su Mat Ishbia tarafından açıklandı. Ishbia, konu ile ilgili, “Bu yıl, bunu ülkedeki tüm rakiplerimizden önce gerçekleştirebileceğimiz için heyecanlıyız.” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

UWM, önce Bitcoin için destek ekleyecek; daha sonrasında Ethereum ve diğer altcoinler de şirketin değerlendirmesine sunulacak.

Ishbia, “Bitcoin ile başlayacağımızı düşünüyorum; ancak Ethereum ve diğerlerini de yakından inceliyoruz. Koşmadan önce yürüyeceğiz; ama aynı zamanda teknoloji ve inovasyonda kesinlikle lider konumdayız ve yaptığımız her şeyde her zaman en iyi ve lider olmaya çalışıyoruz.” dedi.

Kripto Para ve Mortgage

Kripto dostu şirketler ve platformlar, son birkaç yıldır mortgage sektörüne doğru genişliyor.

Örneğin Mart ayında, Kanadalı dijital ödeme şirketi Mogo, Bitcoin Cashback ödül programını mortgage kullanıcılarını da içerecek şekilde genişletti.

Firmanın CEO’su David Feller, “Geleneksel ödül programlarından farklı olarak, Bitcoin ödülleri, zamanla değeri artabilen bir varlık sınıfı olma gibi benzersiz bir niteliğe sahip: 5 yıl önce Bitcoin’e yatırılan 3.100 Dolar, bugün 350.000 Doların üzerinde işlem görüyor.” açıklamalarını yaptı.

2019’da aktör Brock Pierce, Amsterdam’da bir ev satın almak için dünyanın ilk Bitcoin destekli mortgage’ını çıkararak manşetlere taşınmıştı.

İlgili Haber:  Enflasyonun Faizi Geride Bıraktığı Bir Ortamda Çare Bitcoin mi

Ve kripto para, dünya çapında ilgi kazanmaya devam ederken; diğer geleneksel firmaların da UWM örneğini takip etmesi sadece bir zaman meselesi gibi görünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar