28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

ABD’deki Kamu Emeklilik Fonları, Bitcoin’e Yatırım Yapmayı Planlıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Devlet çalışanları bile kripto paraya yatırım yapmak istiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD – Virginia’daki iki kamu emeklilik fonu, Bitcoin ve diğer kripto paralara yatırım yapmak istiyor.
  • Onay verildiği takdirde iki fon da Parataxis Sermaye Yönetimi fonuna 50 milyon Dolar yatırım yapacak.

ABD – Virginia kamu emeklilik fonu, Bitcoin, diğer kripto paralar ve kripto türevlerini satın alan bir yatırım fonuna doğrudan yatırım yapmayı planlıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

50 Milyon Dolarlık Kripto Yatırımı Bekleniyor

Bloomberg’in bildirdiğine göre Fairfax County Polis Memurları Emeklilik Sistemi (PORS) ve Fairfax County Emeklilik Sistemi (ERS), onay verildiği takdirde Parataxis Sermaye Yönetimi fonuna 50 milyon Dolar yatırım yapacak.

Fairfax’taki her iki emeklilik sistemi de 2018’de ERS hisselerinin %0.3’ünü (10 milyon Dolar) Morgan Creek Blockchain Fırsatları Fonu’na yatırdığında dikkatleri üzerine çekti. Aynı süreçte PORS ise %0.8’lik (11 milyon Dolar) bir yatırım yaptı. Ertesi yıl toplam yatırımları 52 milyon Dolara kadar yükseldi.

Bu gibi emeklilik fonları, milyarlarca Dolarlık yatırım parasını kontrol ettiğinden, neden biraz daha fazla risk almak istediklerini anlamak kolaydır. Kripto paralar üzerine küçük ve önemsiz olmayan bir yatırım, fona beklenmedik bir şekilde kâr getirebilir.

Kripto Para Piyasasının Bir Yıldaki Büyümesi

Nomics verilerine göre, Bitcoin fiyatı geçen yıl %340 oranında arttı ki; bu, piyasanın geri kalanına kıyasla nispeten küçük bir artış olarak kaydedildi. Aynı süreçte Ethereum %800, Solana %5400 ve Dogecoin %8700’lük fiyat artışları yaşadı.

Üstelik bu artış yalnızca bildiğimiz kripto paralarla sınırlı kalmadı. İnsanların bir aracı olmadan birbirleriyle ticaret yapmalarını ve birbirlerine borç vermelerini sağlayan DeFi protokollerinin yönetim tokenleri de aynı süreçte rekor fiyat artışları bildirdi.

İlgili Haber:  Ethereum Piyasa Değeri İçin Bir Sonraki Adım Ne Olacak?

PORS Baş Yatırım Sorumlusu Katherine Molnar, Bloomberg’e verdiği demeçte, “Kripto para, benimsenme ve ilgi açısından daha da büyüyecek bir alan. Hatta alanın şimdilik verimsiz olduğunu düşünüyoruz; bu yüzden bazı önemli fırsatları değerlendirmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar