ABD’deki Para Birimi Mali İşler Sorumlusu Michael Hsu, Kripto Dostu Kılavuzu İptal Etmek İstiyor

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

ABD’deki Para Birimi Denetleme Bürosu (OCC) sorumlusu olarak görev yapan Michael Hsu, selefi Brian Brooks tarafından yayınlanan kripto dostu kılavuzun gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

blank

Haberin Özeti

  • ABD’deki yeni Para Birimi Mali İşler Sorumlusu Michael Hsu, kripto para dostu bir izlenim sergilemiyor.
  • Hsu, selefi ve kripto para destekçisi Brian Brooks tarafından uygulamaya konulan kripto para kılavuzunun gözden geçirilmesi gerektiğini dile getirdi.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen tarafından bu ayın başlarında yeni görevine atanan Para Birimi Mali İşler Sorumlusu Michael Hsu, kripto dostu olmayacağının sinyallerini veriyor.

blank

Brian Brooks’un Hazırladığı Kılavuzun Gözden Geçirilmeli

Hsu, kripto para gözetim şirketlerine bankacılık lisansları sağlama yetkisi veren uygulamalar da dahil olmak üzere, OCC’nin son hamlelerinin gözden geçirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Hsu, Finans Hizmetleri Meclisi Komitesine yaptığı konuşmada, “Benim asıl endişem, bu girişimlerin tüm paydaşlarla tam koordinasyon içinde yapılmamasıdır. Bunlar, düzenleyici çerçeve ile ilgili daha geniş bir stratejinin parçası gibi görünmüyor. Bu görevlerin her ikisini de ele almanın bir öncelik olması gerektiğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Hazine Bakanlığı bünyesinde bulunan Para Birimi Denetleme Bürosu (OCC), ulusal bankaları ve kredi birliklerini düzenler. Eski bir Coinbase yöneticisi ve Binance’in şu anki ABD CEO’su olan bir önceki Mali İşler Sorumlusu Brian Brooks’un rehberliğinde OCC, oldukça kripto dostu bir yaklaşım benimsemişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

OCC’nin Kripto Dostu Duruşu Bozulabilir

OCC, Ocak ayında, bankaların kendi stablecoinlerini çıkarabilecekleri ve ödeme faaliyetleri için blok zincirlerini kullanabileceklerine yönelik bir kılavuz yayınladı. Brooks’un OCC’si, bundan önce de, kripto şirketlerinin borç verme ürünleri sunmasına izin veren ulusal bir FinTech bankacılık tüzüğünü başlatmıştı.

Ancak Brooks’un OCC liderliği, bazı politikacılar tarafından da sert biçimde eleştirildi. 2020 yılı sonlarında bir grup Demokrat Parti milletvekili, Brooks’un kripto paralara gereğinden fazla odaklandığına yönelik bir açıklama yayınladı.

2020 seçimlerinden sonra, Finansal Hizmetler Başkanı Maxine Waters, yeni Başkan Joe Biden’a OCC kılavuzunu iptal etmesi yönünde talepte bulunmuştu. Şimdi yeni OCC Başkanı Hsu liderliğinde kurumun nasıl bir politika izleyeceği merak ediliyor.

ABD’li kripto yatırımcıları, OCC’nin kripto dostu duruşunun bozulmasından endişe ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend