10.5 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

ABD’deki Seçmenlerin Üçte Biri, Kripto Paranın Resmi Ödeme Yöntemi Olmasını İstiyor

Önemli Gelişmeler

Newsweek tarafından yapılan bir ankete göre, Amerika’nın bazı eyaletlerinde yaşayan seçmenlerin üçte biri, kripto paranın resmi ödeme yöntemi olmasını destekliyor.

blank

Haberin Özeti

  • Newsweek anketine göre, Amerikan bazı eyaletlerindeki seçmenlerin üçte biri, kripto paranın resmi ödeme yöntemi olmasını istiyor.
  • New York‘ta da birkaç belediye başkanı adayı, seçim kampanyalarında kripto para desteğini dile getirdi.

Newsweek tarafından yapılan bir ankete göre, Amerika’nın bazı eyaletlerinde yaşayan seçmenlerin yaklaşık üçte biri, kripto paranın resmi ödeme yöntemi olmasını destekliyor.

blank

Teksas ve Wisconsin’de Kripto Paraya Destek Yüksek

Redfield ve Wilton Strategies tarafından yürütülen ankette, Teksas ve Wisconsin’deki seçmenlerin sırasıyla %28 ve %37’sinin, kripto paranın resmi ödeme yöntemi olmasını desteklediği belirtildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Anket, Kaliforniya’da 20 Ağustos – 22 Ağustos arasında, diğer dokuz eyalette ise 20 – 24 Ağustos tarihleri arasında 9.700’den fazla seçmenle gerçekleştirildi. Bu eyaletlerden bazıları Florida, Georgia, Kuzey Carolina, Ohio, Pennsylvania ve Virginia’dır.

Anket Sonuçları Oldukça İlginç

Anket katılımcılarının %27’si ulusal bir kripto paraya karşı çıkacaklarını söyledi. Arizona eyaleti, böyle bir politikaya %40 oranında karşı çıkma oranı ile en sert muhalefet olarak öne çıktı.

Anket sonuçlarına göre, kripto parayı resmi bir ödeme yöntemi olarak kullanmanın önündeki en büyük engellerden biri, genel olarak kripto paralar hakkındaki “bilgi eksikliği” olarak belirtildi. Ankete katılan her 10 seçmenden 6’sı, kripto paralar hakkında yeterince sağlıklı bilgiye sahip olmadıkları için olası bir “kripto paranın resmi ödeme yöntemi olarak kabul edilmesi” politikasına karşı olduklarını söyledi.

Newsweek anket sonuçları ile birlikte paylaştığı bir raporda, “Çoğu seçmen, Bitcoin hakkında yalnızca bir şeyler duymuş veya okumuş gibi görünüyor.” ifadesini kullandı.

İlgili Haber:  Amerika Seçim Sonuçlarını Beklerken Bitcoin Fiyatı 14.000 Dolar'ı Geçti

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend