27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

ABD’deki Seçmenlerin Üçte Biri, Kripto Paranın Resmi Ödeme Yöntemi Olmasını İstiyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Newsweek tarafından yapılan bir ankete göre, Amerika’nın bazı eyaletlerinde yaşayan seçmenlerin üçte biri, kripto paranın resmi ödeme yöntemi olmasını destekliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Newsweek anketine göre, Amerikan bazı eyaletlerindeki seçmenlerin üçte biri, kripto paranın resmi ödeme yöntemi olmasını istiyor.
  • New York‘ta da birkaç belediye başkanı adayı, seçim kampanyalarında kripto para desteğini dile getirdi.

Newsweek tarafından yapılan bir ankete göre, Amerika’nın bazı eyaletlerinde yaşayan seçmenlerin yaklaşık üçte biri, kripto paranın resmi ödeme yöntemi olmasını destekliyor.

Binance indirim kodu

Teksas ve Wisconsin’de Kripto Paraya Destek Yüksek

Redfield ve Wilton Strategies tarafından yürütülen ankette, Teksas ve Wisconsin’deki seçmenlerin sırasıyla %28 ve %37’sinin, kripto paranın resmi ödeme yöntemi olmasını desteklediği belirtildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Anket, Kaliforniya’da 20 Ağustos – 22 Ağustos arasında, diğer dokuz eyalette ise 20 – 24 Ağustos tarihleri arasında 9.700’den fazla seçmenle gerçekleştirildi. Bu eyaletlerden bazıları Florida, Georgia, Kuzey Carolina, Ohio, Pennsylvania ve Virginia’dır.

Anket Sonuçları Oldukça İlginç

Anket katılımcılarının %27’si ulusal bir kripto paraya karşı çıkacaklarını söyledi. Arizona eyaleti, böyle bir politikaya %40 oranında karşı çıkma oranı ile en sert muhalefet olarak öne çıktı.

Anket sonuçlarına göre, kripto parayı resmi bir ödeme yöntemi olarak kullanmanın önündeki en büyük engellerden biri, genel olarak kripto paralar hakkındaki “bilgi eksikliği” olarak belirtildi. Ankete katılan her 10 seçmenden 6’sı, kripto paralar hakkında yeterince sağlıklı bilgiye sahip olmadıkları için olası bir “kripto paranın resmi ödeme yöntemi olarak kabul edilmesi” politikasına karşı olduklarını söyledi.

Newsweek anket sonuçları ile birlikte paylaştığı bir raporda, “Çoğu seçmen, Bitcoin hakkında yalnızca bir şeyler duymuş veya okumuş gibi görünüyor.” ifadesini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar