7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

ABD Eski Hazine Sorumlusu, Ripple (XRP) ile İlgili Övgü Dolu Sözler Sarf Etti!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Amerika Birleşik Devletleri’nin 43. hazinedarı Rosie Rios, kısa bir süre önce yaptığı açıklamasında, Ripple’ın kendi tokeni olan XRP’nin kullanım alanı hakkında övgü dolu sözlerde bulundu. 2009 ile 2016 yılları arasındaki görev süresi boyunca, milyarlarca dolar, Amerika’nın 43. hazinedarı olan Rios’un imzası ile basılmıştı.

Binance indirim kodu

Rosie Rios, XRP’yi Diğer Kripto Paralardan Üstün Görüyor Ancak Bir Sorun Var

Attığı Tweet’ten de görülebileceği üzere Rios, XRP’nin sınırlar arası ödemelerde sıkça kullanıldığını iddia ediyor. Rios’a göre bu özelliği ile XRP, genel olarak spekülasyonlar için kullanılan diğer kripto paralardan ayrılıyor.

Binance indirim kodu

Eski ABD hazinedarına göre, Çin’in kripto para sektörüne olan ciddi yasakları da, bugüne kadar Ripple ile diğer kripto paralar arasındaki farkı vurguladı. Ancak Rios’un XRP yanlısı bu sözlerine aldanmamak gerekiyor. Hatırlatmak gerekir ki, Rios’un şu sıralar maaşı Ripple tarafından ödeniyor. Mayıs ayının başlarında, San Francisco merkezli bir şirket olan Ripple, Rios’u yönetim kuruluna dahil etmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

O zamanlar yaptığı açıklamasında Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Rios’un şirketlerine gerçekten de paha biçilemez bir görüş kattığını iddia etmişti: “Rosie’nin kamuya açık ve özel sektörlerdeki deneyimi, özellikle endüstride kripto paraların geleceğine dair şekillendirilmeler yapılan şu dönemde, Ripple’a paha biçilemez bir görüş açısı sunacaktır.”

Kraken CEO’su Jesse Powell, yaptığı açıklamalarında, son zamanlarda XRP’nin iyiden iyiye reklamını yapmaya başlayan Rios’a ve Ripple’a eleştiride bulundu.

Bu tür politikacıların, kripto paralar ile ilgili görüşlerini bağımsız bir şekilde dillendirip dillendirmediklerine dikkat etmek gerekiyor. Kripto para topluluğundaki herkes aynı takımda değil ve herkesin de amaçları bir değil. Bunu unutmayın.”

Mart ayında Powell, yaptığı açıklamasında, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC)’nun Aralık ayında soruşturma başlattığı XRP’nin, kripto para borsalarına büyük bir asimetrik risk oluşturduğunu iddia etmişti.

İlgili Haber:  Dogecoin İçin Geri Sayım Başladı: Son Şakasını mı Yapacak?

Aralık ayında başlayan soruşturma ile birlikte, aralarında Bitstamp ve Coinbase gibi ABD kökenli birçok kripto para borsasının bulunduğu isimler, Ripple tokenini borsalarında listelemekten vazgeçmişlerdi. Bu gelişmeler ile birlikte Ripple, grafiğinde çok ani bir şekilde çakılmış ve uzun bir süre boyunca da toparlanamamıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar