ABD Temsilcisi Bill Foster, cuma günü düzenleyici açıklık ve endüstri güvenliğine odaklanan bir grup olan Küresel Dijital Varlık ve Kripto Para Birimi Derneği’nin çevrimiçi lansman etkinliğinde konuştu. Foster konuşmada, güvenli dijital kimliğin önemini açıkladı.

Foster, “Bir blockchain veya eşdeğerinin en sağlam kriptografik garantilerine sahip olabilirsiniz ve insanların ona sahtekarlıkla anonim isimler altında katılması size bir fayda sağlamaz” dedi. Trading’ten bir örnek olarak bahsetti ve sektördeki bazı dürüst olmayan karakterlerin sahte isimler kullanarak yasa dışı ticaret faaliyetleri yürütebileceğine dikkat çekti.

Foster Hakkında

Harvard mezunu ve blockchain programcısı olan Foster, bu teknolojinin potansiyelini biliyor. Foster ayrıca, blockchain ile ilgili düzenleme üzerinde çalışan bir hükümet grubu olan Congressional Blockchain Caucus’un eş başkanlığı görevini yürütüyor. Foster akademi yolculuğuna 15 yaşındayken başladı, konuşmasına göre daha sonra fizikçi ve ardından politikacı oldu.

Foster’ın Konuşmasının Devamı

Foster, esasen kamuya açık bir anonim kimlik içeren üçüncü şahısların anonimliğinin öneminden bahsetti. Böyle bir kimliğin arkasındaki ilgili ayrıntıların mahkemeye getirilmesi gerektiğinde ortaya çıkarılabilecekleri uyarısında bulundu.

“Sanırım bu, dijital sözleşmelerin ya da bunun için konuşulan neredeyse tüm kullanım durumlarının temel bir gerekliliği,” dedi. Foster, geçişin insanlara kendilerini benzersiz ve güvenli bir şekilde tanımlamaları için izlenebilir bir yöntem sunarak başladığını açıkladı ve ayrıca blockchain ve teknoloji alanının böyle bir sistemi bir araya getirmek için gerekli unsurları zaten barındırdığını da sözlerine ekledi.

“Eksik nokta ve temel hükümet rolü, hayatınızda bir kez gerçek kimlik kartınızı veya pasaportunuzu ya da başka bir şeyi almak için içeri girdiğinizde, yasal olarak izlenebilir benzersiz bir kişi olarak kimliğinizin doğrulanması gerektiğidir. Sonra sizin başka bir ülkede başka bir kimlikle başka bir pasaport almadığınızdan emin olmak için biyometrik olarak tekilleştirilmesi gerekir. ”

İlgili Haber:  COVID-19 Merkezsiz Kimliğe İşaret Ediyor

Ancak bu tür bir sistemler uluslararası işbirliğine ihtiyaç duyar. Foster, “Bu, güvenilir kimlik ekosistemini kurmak için bir grup ülkenin bir araya gelmesini gerektiriyor ve bizim gitmemiz gereken yer burası,” dedi. Böyle bir çerçeve daha sonra gelecekteki diğer potansiyel kullanım durumlarına yol açacaktır.

Foster’ın düşünceleriyle paralel olarak, iki grup Blockchain Caucus üyesi, ABD Temsilcileri David Schweikert ve Darren Soto, blockchain tabanlı dijital imzaları yasal olarak bağlayıcı hale getirmek için yakın zamanda yeni bir yasa tasarısı önerdiler.

Böyle bir dijital kimlik sistemi aynı zamanda, vatandaşların artan hükümet takibi, mahremiyete daha fazla zarar verme gibi dezavantajları da beraberinde getirir. Bu, kripto alanının genellikle önemli olduğunu öne süren bir özellik olarak öne çıkıyor.

Foster’ın yorumları, Mart 2019’daki ilk toplantısından kaynaklı uzun süreli bir çaba olan Global Dijital Varlık ve Kripto Para Birliği’nin lansman etkinliği sırasında geldi.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın