9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

ABD’li Senatör: Kripto Paralar, Küresel Rezerv Para Birimi Olabilir!

Önemli Gelişmeler

Amerikalı Senatör Rand Paul (R-Ky) kripto paralara olan hayranlığını gizlemeyen siyasetçilerden. Paul, kripto paraların bir gün “küresel bir rezerv para birimi” olabileceğini düşünüyor.

blank

Haberin Özeti

  • Amerikalı Senatör Rand Paul, kripto paraların bir gün “küresel bir rezerv para birimi” olabileceğini düşünüyor.
  • Senatör, resmi para birimlerinin güven kaybı yaşadığının altını çiziyor.

Amerikalı Senatör Rand Paul kripto paraya yürekten inanıyor. Paul, son olarak yayınlanan bir röportajında kripto paraların, dünyanın rezerv para birimi haline gelebileceğini belirtti.

blank

Kripto Paralar, Küresel Bir Para Birimi Olacak mı?

Paul, Axios’a verdiği demeçte, “Giderek daha fazla insan hükümete olan güvenini kaybettiği için kripto paranın gerçekten dünyanın rezerv para birimi haline gelip gelemeyeceğini sorgulamaya başladım.” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Senatör Paul, ayrıca, “Ama şimdi inanmaya başladığım şey şu: Resmi para birimleri çok güvenilmez ve hiçbir şey tarafından desteklenmiyorlar.” diye ekledi.

Bitcoin ile İlgili Süregelen Tartışmalar

Paul’un yorumları, sektörde Bitcoin gibi kripto paraların alternatif ödeme yöntemleri mi yoksa sadece bir yatırım aracı mı olması gerektiği konusundaki süregelen bir tartışmayı tekrar alevlendiriyor.

Bugün El Salvador, Bitcoin’i “resmi para birimi” olarak kabul eden tek ülkedir. Ancak bu politika da tartışmalarla dolu: Protesto üstüne protesto, anket üstüne anket, yasadışı tutuklama iddiaları ve hükümet şeffaflığındaki eksiklik… Tüm bunlar El Salvador Başkanı Bukele’nin görkemli Bitcoin projesine gölge düşürüyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, Paul’unkine benzer görüşler de bir süredir dile getiriliyor. Bu yılın başlarında yapılan bir ankette, Amerika’nın farklı eyaletlerinde yaşayan seçmenlerin yalnızca üçte birinin, kripto paraların resmi para birimi haline gelmesinden yana olduğu ortaya çıktı. Ancak vatandaşlar, Bitcoin ile ilgili küresel bir “rezerv para birimi” görüşüne temkinli yaklaşıyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Stratejistlerin Belirlediği Kilit Seviye Olan 40.000 Dolar Eşiğini Geçemiyor

Yine de Paul, kripto endüstrisine dair iyimser görüşünde yalnız değil. Senatör Ted Cruz (R-TX) da bu ayın başlarında Teksas’ın bol enerji kaynaklarının Bitcoin için bir fırsat temsil ettiğini iddia ederek kripto konusundaki iyimser görüşünü basınla paylaşmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend