9 Ağustos 2022, Salı
24.6 C
İstanbul

ABD’li Senatör: Kripto Paralar, Küresel Rezerv Para Birimi Olabilir!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Amerikalı Senatör Rand Paul (R-Ky) kripto paralara olan hayranlığını gizlemeyen siyasetçilerden. Paul, kripto paraların bir gün “küresel bir rezerv para birimi” olabileceğini düşünüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Amerikalı Senatör Rand Paul, kripto paraların bir gün “küresel bir rezerv para birimi” olabileceğini düşünüyor.
  • Senatör, resmi para birimlerinin güven kaybı yaşadığının altını çiziyor.

Amerikalı Senatör Rand Paul kripto paraya yürekten inanıyor. Paul, son olarak yayınlanan bir röportajında kripto paraların, dünyanın rezerv para birimi haline gelebileceğini belirtti.

Binance indirim kodu

Kripto Paralar, Küresel Bir Para Birimi Olacak mı?

Paul, Axios’a verdiği demeçte, “Giderek daha fazla insan hükümete olan güvenini kaybettiği için kripto paranın gerçekten dünyanın rezerv para birimi haline gelip gelemeyeceğini sorgulamaya başladım.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Senatör Paul, ayrıca, “Ama şimdi inanmaya başladığım şey şu: Resmi para birimleri çok güvenilmez ve hiçbir şey tarafından desteklenmiyorlar.” diye ekledi.

Bitcoin ile İlgili Süregelen Tartışmalar

Paul’un yorumları, sektörde Bitcoin gibi kripto paraların alternatif ödeme yöntemleri mi yoksa sadece bir yatırım aracı mı olması gerektiği konusundaki süregelen bir tartışmayı tekrar alevlendiriyor.

Bugün El Salvador, Bitcoin’i “resmi para birimi” olarak kabul eden tek ülkedir. Ancak bu politika da tartışmalarla dolu: Protesto üstüne protesto, anket üstüne anket, yasadışı tutuklama iddiaları ve hükümet şeffaflığındaki eksiklik… Tüm bunlar El Salvador Başkanı Bukele’nin görkemli Bitcoin projesine gölge düşürüyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, Paul’unkine benzer görüşler de bir süredir dile getiriliyor. Bu yılın başlarında yapılan bir ankette, Amerika’nın farklı eyaletlerinde yaşayan seçmenlerin yalnızca üçte birinin, kripto paraların resmi para birimi haline gelmesinden yana olduğu ortaya çıktı. Ancak vatandaşlar, Bitcoin ile ilgili küresel bir “rezerv para birimi” görüşüne temkinli yaklaşıyor.

İlgili Haber:  Goldman Sachs’ın Anket Yapılan Müşterilerinin %61'i Kriptoda Yükselişte

Yine de Paul, kripto endüstrisine dair iyimser görüşünde yalnız değil. Senatör Ted Cruz (R-TX) da bu ayın başlarında Teksas’ın bol enerji kaynaklarının Bitcoin için bir fırsat temsil ettiğini iddia ederek kripto konusundaki iyimser görüşünü basınla paylaşmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar