25 Mayıs 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

ABD’li Sigorta Şirketleri, Grayscale’in Kripto Trustlarına 3 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bu yılın ilk çeyreğinde altı adet ABD’li sigorta şirketi Grayscale’in kripto ürünlerine yatırım yaptı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Altı ABD’li sigorta firması, bu yılın ilk çeyreğinde Grayscale tarafından sunulan kripto ürünlerine yatırım yaptı.
  • Aralık 2020’de başka bir sigorta şirketi olan MassMutual, Bitcoin’e 100 milyon Dolarlık büyük bir yatırım yapmıştı.

Finansal analiz firması S&P Global’e göre, altı adet ABD’li sigorta firması 2021’in ilk çeyreğinde Grayscale’in kripto trustlarına yatırım yaptı. Sigorta şirketlerinin, Grayscale kripto trustlarındaki toplam yatırımlarının yaklaşık 3.1 milyon Dolar olduğu belirtildi.

Binance indirim kodu

Grayscale Kripto Trustlarına İlgi Yüksek

ABD’li sigorta şirketleri, büyük oranda Grayscale Bitcoin ve Ethereum Trustlarından hisse satın alarak bu yatırımı gerçekleştirdi. Bu araçlar, kripto para satın almak için yatırımcıların parasını yöneten halka açık trust’lardır.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu tip Trust araçları, aktif olarak yönetilen borsa yatırım fonuna (ETF) benzerler; ancak şu anda ABD’de onaylanmış bir kripto ETF bulunmuyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), şimdiye kadar yapılan tüm kripto ETF başvurularını “piyasanın fazla spekülatif ve dalgalı olduğunu” gerekçe göstererek reddetti. Öte yandan SEC’in masasında şu anda 10’dan fazla kripto ETF başvurusu bulunuyor. Düzenleyici kurumun, söz konusu yeni başvurular ile ilgili ne karar vereceği ise ABD kripto endüstrisi tarafından merak ediliyor.

Kurumsal yatırımcılar, genellikle Bitcoin veya Ethereum’un kendisinden ziyade Grayscale’in Trust araçlarına yatırım yapmayı tercih ediyor. Bunun nedeni ise, böyle bir yatırım yapılması halinde, kripto paranın satın alınması ve depolanması gibi detayları Grayscale’in yatırımcı adına üstlenmesi olarak gösteriliyor.

Grayscale kripto trust ürünlerine yatırım yapan altı ABD’li sigorta şirketinin, Grinnel Mutual, Donegal Mutual Insurance, State Mutual Insurance, Safeway Insurance, Westfield Insurance ve Fidelio Insurance olduğu belirtiliyor.

İlgili Haber:  BlockFi, Yeni Kayıt Almayı Geçici Olarak Durdurdu

Sigortacılar Hangi Kripto Paraya Yatırım Yaptı?

Altı sigorta şirketi, çoğunlukla Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) aracılığıyla Bitcoin’e yatırım yaptı.

Grinnel Mutual, yaklaşık 968.000 Dolar karşılığında 18.000 GBTC hissesi satın alarak bu gruba öncülük etti. Onu, 900.000 Dolarlık yatırımı ile Donegal Mutual Insurance takip etti.

State Mutual Insurance ise Grayscale’in hem Bitcoin hem de Ethereum trustlarında hisse satın alan tek sigorta şirketi olarak kaydedildi. Firma, Bitcoin trusta 491.000 Dolar ve Ethereum trusta da 141.500 Dolarlık yatırımlar yaptı.

Diğer firmalardan Safeway Insurance, GBTC’ye 400.000 Dolar, Westfield Insurance ise 200.000 Dolarlık yatırımlar yaptı. Fidelio Insurance ise Grayscale Ethereum Trust’a 50.000 Dolarlık yatırım yaptı; ve bu anlamda sadece Ethereum’a yatırım yapan tek sigorta şirketi oldu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar