30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

ABD’li Yatırımcılar Cardano’da Bitcoin’den Daha Fazla Umut Görüyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

On ABD perakende yatırımcısından sekizi Mart ayında daha fazla kripto para biriktirmeyi planlıyor; ancak Bitcoin listelerinin başında değil.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Voyager Digital tarafından hazırlanan yeni bir rapor, perakende yatırımcılarının Cardano’da (ADA) Bitcoin’den daha fazla umut gördüğünü belirtiyor.
  • Bununla birlikte, perakende yatırımcıların %80’i Mart ayında daha fazla Bitcoin almayı planlıyor.

Bitcoin son günlerde bir geri dönüş yapmış olabilir, ancak yatırımcılar dikkatlerini Cardano’ya (ADA) çeviriyor. Bu, kripto ticaret komisyoncusu Voyager Digital tarafından yürütülen ilk Dijital Varlık Yatırımcı Duyarlılığı Anketi’nin bir bulgusu olarak dikkat çekiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Geleceği Konusunda En Umutlu Olunan Kripto Para: Cardano

Ankete katılan yatırımcıların %31.8’i en büyük umut olarak Cardano’yu görürken; bu oran Bitcoin için %22.2. Geçen ay, Cardano tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.48 Dolara ulaştı ve piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para oldu. Anketin üçüncü ve dördüncü sıralamasında ise %12.2 ile Ethereum ve %6.3 ile Polkadot yer aldı.

Voyager Digital CEO’su Steve Ehrlich verdiği demeçte, “Bu, kullanıcı tabanımızın hem yatırım hem de ticaret açısından kripto paraya olan coşkusunu açıkça gösteriyor. Elbette bugünlerde herkes Bitcoin hakkında konuşuyor, ancak Cardano’nun onun önünde geldiğini görmek bizim için gerçekten büyük bir sürpriz oldu.” dedi.

Katılımcıların %80’i Bu Ay Bitcoin Almayı Planlıyor

Bitcoin’in Şubat ayındaki %26’lık düşüşüne rağmen, perakende yatırımcılar varlığın geleceği konusunda umutlu olmaya devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde 1.385 kişiyi inceleyen anket, yatırımcıların çoğunun Bitcoin fiyatının Mart ayı sonunda 51.000 ila 60.000 Dolar arasında olmasını beklediğini gözler önüne seriyor. Ayrıca katılımcıların %80’i de bu ay daha fazla Bitcoin satın almayı planlıyor.

İlgili Haber:  DeFi Tokenleri de Ethereum Fiyatıyla Beraber Yükseliyor

Katılımcılar genel olarak kripto yatırım ortamının yükselişini yakından takip ediyor. Ayrıca yatırımcılar, bir ayı piyasasını tamamen göz ardı etmiyorlar. Bunun gerçekleşmesi durumunda, yatırımcıların çoğu Bitcoin fiyatının %20 – %40 arasında düşmesini bekliyor.

Bununla birlikte, ankete katılanların %60’ı Bitcoin’i, diğer dijital varlıkların (altın, hisse senetleri ve üst düzey devlet tahvilleri) yanında en büyük değer deposu olarak görüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar