2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

ABD’nin Üst Düzey Mali Yetkilileri, Stablecoin Endüstrisini Tartışmak Üzere Toplanacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

ABD Başkanı Joe Biden’ın Hazine Sekreteri Janet Yellen, önümüzdeki hafta Finansal Piyasalar Çalışma Grubu’nu toplayacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Pazartesi günü, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, stablecoin tartışmaları kapsamında üst düzey düzenleyicilerle bir araya gelecek.
  • Hükümet yetkilileri, stablecoinler ve özellikle Tether hakkında endişelerini son dönemde sıklıkla dile getiriyor.

Hükümet yetkilileri stablecoinler hakkında alarm vermeye devam ederken, Hazine Bakanı Janet Yellen, Pazartesi günü ülkedeki üst düzey mali düzenleyiciler ile biraraya geleceğini açıkladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

ABD Finansal Piyasalar Çalışma Grubu 19 Temmuz Pazartesi Günü Toplanıyor

ABD Finansal Piyasalar Çalışma Grubu 19 Temmuz Pazartesi günü toplanacak. Grup, Hazine Bakanı Janet Yellen, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu Başkan Vekili Rostin Behnam’dan oluşuyor.

Stablecoin, genellikle Dolar gibi fiziksel bir para birimini fiyatına “sabitlenen” bir tür kripto paradır. ABD Dolarına sabitlenmiş bir stablecoin olan Tether (USDT), şu anda piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para konumunda yer alıyor. Birçok kripto borsası, itibari parayla işlem yapmaktan kaçınmanın bir yolu olarak, Dolar yerine Tether ile alım satım teklifi veriyor.

Ancak USDT’nin arkasındaki şirket, ticari uygulamaları ve rezervinin gerçekten ABD Doları tarafından desteklenip desteklenmediği hakkında geçtiğimiz haftalarda çeşitli sorunlarla karşı karşıya kaldı. Şirketin ilk iddiası, yayınlanan her Tether’in “geleneksel para birimi” ile 1:1 oranında desteklendiği yönünde idi; ancak bunun doğru olmadığı ortaya çıktı. Bunun yerine Tether’in, çoğunlukla ticari kağıtlarla veya bilinmeyen taraflara ait kısa vadeli borçlarla desteklendiği belirtildi.

Tether, 18.5 Milyon Dolar Para Cezasına Çarptırıldı

Hiçbir zaman tam bir denetime tabi tutulmamış olan Tether, çeşitli yasal işlemlerle de karşı karşıya kaldı. New York Başsavcılığı’ndan gelen bir soruşturmanın ardından şirket, 18.5 milyon Dolar para cezasına çarptırıldı.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Neden Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaşamadı?

Yakın tarihli bir kongre oturumunda Jerome Powell, stablecoinlerin neden daha fazla gözetime tabi olması gerektiğine dair bir örnek verirken de Tether’i kullandı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar