Abra’nın CEO’sunun Portföyünün Yarısı Bitcoin’den Oluşuyor

Önemli Gelişmeler

Büyük kripto para birimi şirketi Abra’nın kurucu ortağı ve CEO’su, Bitcoin’de (BTC) açıkça boğa eğilimi gösteriyor.

Uçtan uça ödeme platformu Abra’nın CEO’su Bill Barhydt, 23 Ekim’de attığı bir tweet’te, Bitcoin varlıklarını birkaç hafta önce önemli ölçüde arttırdığını iddia etmişti. CEO, Bitcoin’in şu anda toplam yatırım portföyünün %50’sini oluşturduğunu açıkladı.

Sahip olduğu varlıklardan bahseden Barhydt, 23 Ekim’de katıldığı YouTube canlı yayınında konuşarak Bitcoin’in şu anda dünyadaki en iyi yatırım fırsatı olduğunu söyledi.

Bitcoin kıtlığının, kripto para biriminin en iyi yatırım seçeneği olmasının en büyük nedenlerinden biri olduğunu belirten CEO, yeni Bitcoin basılmasının önümüzdeki yıllarda sıfıra yaklaşmasıyla birlikte itibari paraya karşı Bitcoin değerinin fırlayacağını açıkladı.

Nakit veya aynı zamanda yasal para olarak da adlandırılan ve devlet tarafından basılan paranın değersizleştiğinin altını çizen Barhydt, bununla birlikte Bitcoin’in değerinin sabit kalmaya devam ettiğini vurguladı. Asla şu anda olduğundan daha az yasal para basılmayacağını belirten CEO, nakitin sadece gittikçe daha fazla değersizleşeceğini iddia etti.

Bitcoin yatırımcılar arasında ciddi şekilde rağbet görüyor

Canlı yayın sırasında Barhydt, Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) gibi sabit paraların yanı sıra merkez bankası dijital para birimlerine (CBDC’lere) de değindi. Dijital yuan gibi küresel CBDC’lerin ihraç edilmesinin, merkez bankalarının para basmayı bırakacağı anlamına gelmediğini savunan Barhydt, durumun tam tersi olduğunu ve bunun aslında devletlerin, istediği zaman para basmaları gibi sorumsuz davranışlarına devam etmelerini kolaylaştırdığını ifade etti.

En önde gelen Bitcoin boğalarından biri olarak bilinen ünlü CEO, Ekim 2020’nin başlarında bir açıklama yaparak 2015’ten beri BTC fiyatında boğa eğiliminde olduğunu iddia etti. Daha öncesinde ise Barhydt, Bitcoin’i altınla karşılaştırılabilir bir değer deposu olarak tanımlamıştı.

CEO’nun bu yeni yorumları, Bitcoin’in bu yıl yeni zirvelere ulaşmasının ardından geldi. 22 Ekim’de Bitcoin fiyatı, PayPal’ın ardından kripto para alımlarını mümkün kılan 2020’nin en yüksek seviyesi olan 13.217 doları gördü. Ardından, ünlü Wall Street yatırımcısı ve milyarder Paul Tudor Jones de CNBC’nin Squawk Box sabah programında Bitcoin’i övdü ve bu kripto para birimini eskisinden daha çok sevdiğini belirtti. Milyarder yatırımcı, Bitcoin’de küçük ve tek haneli bir yatırımının bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Uzmanlar Açıkladı: Bitcoin ve Dogecoin Arasındaki 3 Önemli Fark

2013 yılında bir şaka kripto parası olarak üretilen Dogecoin, geçtiğimiz günlerde 0.69 Dolarlık rekor bir seviyeye ulaştı. Peki, Bitcoin...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend