3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Abra’nın CEO’sunun Portföyünün Yarısı Bitcoin’den Oluşuyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Büyük kripto para birimi şirketi Abra’nın kurucu ortağı ve CEO’su, Bitcoin’de (BTC) açıkça boğa eğilimi gösteriyor.

Binance indirim kodu

Uçtan uça ödeme platformu Abra’nın CEO’su Bill Barhydt, 23 Ekim’de attığı bir tweet’te, Bitcoin varlıklarını birkaç hafta önce önemli ölçüde arttırdığını iddia etmişti. CEO, Bitcoin’in şu anda toplam yatırım portföyünün %50’sini oluşturduğunu açıkladı.

Binance indirim kodu

Sahip olduğu varlıklardan bahseden Barhydt, 23 Ekim’de katıldığı YouTube canlı yayınında konuşarak Bitcoin’in şu anda dünyadaki en iyi yatırım fırsatı olduğunu söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin kıtlığının, kripto para biriminin en iyi yatırım seçeneği olmasının en büyük nedenlerinden biri olduğunu belirten CEO, yeni Bitcoin basılmasının önümüzdeki yıllarda sıfıra yaklaşmasıyla birlikte itibari paraya karşı Bitcoin değerinin fırlayacağını açıkladı.

Nakit veya aynı zamanda yasal para olarak da adlandırılan ve devlet tarafından basılan paranın değersizleştiğinin altını çizen Barhydt, bununla birlikte Bitcoin’in değerinin sabit kalmaya devam ettiğini vurguladı. Asla şu anda olduğundan daha az yasal para basılmayacağını belirten CEO, nakitin sadece gittikçe daha fazla değersizleşeceğini iddia etti.

Bitcoin yatırımcılar arasında ciddi şekilde rağbet görüyor

Canlı yayın sırasında Barhydt, Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) gibi sabit paraların yanı sıra merkez bankası dijital para birimlerine (CBDC’lere) de değindi. Dijital yuan gibi küresel CBDC’lerin ihraç edilmesinin, merkez bankalarının para basmayı bırakacağı anlamına gelmediğini savunan Barhydt, durumun tam tersi olduğunu ve bunun aslında devletlerin, istediği zaman para basmaları gibi sorumsuz davranışlarına devam etmelerini kolaylaştırdığını ifade etti.

En önde gelen Bitcoin boğalarından biri olarak bilinen ünlü CEO, Ekim 2020’nin başlarında bir açıklama yaparak 2015’ten beri BTC fiyatında boğa eğiliminde olduğunu iddia etti. Daha öncesinde ise Barhydt, Bitcoin’i altınla karşılaştırılabilir bir değer deposu olarak tanımlamıştı.

İlgili Haber:  Ethereum'u Uçuşa Geçiren Rallinin Arkasındaki Faktörler Neler?

CEO’nun bu yeni yorumları, Bitcoin’in bu yıl yeni zirvelere ulaşmasının ardından geldi. 22 Ekim’de Bitcoin fiyatı, PayPal’ın ardından kripto para alımlarını mümkün kılan 2020’nin en yüksek seviyesi olan 13.217 doları gördü. Ardından, ünlü Wall Street yatırımcısı ve milyarder Paul Tudor Jones de CNBC’nin Squawk Box sabah programında Bitcoin’i övdü ve bu kripto para birimini eskisinden daha çok sevdiğini belirtti. Milyarder yatırımcı, Bitcoin’de küçük ve tek haneli bir yatırımının bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar