1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Açıklamaların Ardından ABD Hisse Senedi Vadeli İşlemleri Yükseliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Financial Times ve diğer çeşitli medya kuruluşları tarafından yapılan açıklamalar, eski Federal Rezerv başkanı Yellen’in, şu anda faiz oranlarının tarihi açıdan düşük seviyelerde olması nedeniyle akıllıca davranılması gerektiğini söylediğini açıkladı.

Binance indirim kodu

ABD tahvil fiyatları; daha yüksek ihraçlar, daha güçlü büyüme ve enflasyon beklentisiyle bu sabah düşüş yaşadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Fiyata ters yönde hareket eden ABD 10 yıllık hazine bonosunun getirisi, 1.4 baz puan yükselerek %1.111 oldu. Yatırımcıların ekonomi için değişen görünümde fiyat almasıyla birlikte getiri 10 aydaki en yüksek seviyesinde dalgalanmaya devam etti.

Döviz şirketi Oanda’da kıdemli piyasa analisti olan Jeffrey Halley, 2020’den beri bilindiği üzere teşviklerden herhangi bir şekilde bahsedilmesinin genellikle varlık fiyatları için iyi olduğunu ve bölgedeki çoğu hisse senedi piyasasının çok daha güçlü bir şekilde açıldığı Asya‘da durumun böyle göründüğünü söyledi.

Japon Nikkei 225 bir gecede %1.39 artarken Hong Kong’dan Hang Seng de %2.7 yükseldi. Asya hisse senetleri dün Çin’den alınan verilerle desteklendi ve 2020’de büyüyen tek büyük ekonomi olduğunu gösterdi.

Ancak CSI 300 %1.47 değer kaybetti ve Çin’deki hisse senetleri bir gecede düştü. Ülkenin kuzey doğusunda yükselen koronavirüs vakaları yatırımcıları endişelendirmeye başladı.

Avrupa hisse senetleri açılış itibariyle yükseldi ve kıtadaki Stoxx 600 endeksi %0.15 arttı. İngiliz FTSE 100, ülkenin aşılama programı ilerledikçe %0.23 artış kaydetti.

Petrol için kısa vadeli tablo belirsiz görünüyor

Yatırımcıların daha güvenli varlıklardan hisse senetlerine yönelmesi üzerine dolar bir süre güçlendikten sonra düştü. Dolar endeksinde diğer paralara karşılık %0.15’lik düşüşle 90.63 görüldü.

Dolar değer kaybettikçe altın yükseldi ve ons başına %0.32 artışla 1.842.93 dolara çıktı. Spekülatörler 40.000 dolarlık eşiği izlerken Bitcoin 24 saat içinde %2.33 artışla 37.343 dolara yükseldi.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Yeni Zirvelerine Karşılık JPMorgan Yükselişin Sürdürülemez Olduğunu Söylüyor

Brent ham petrol vadeli işlemleri varil başına %0.77 artışla 55.17 dolara yükselirken WTI vadeli işlemleri %0.06 artışla 52.45 dolara çıktı. Yatırımcılar, Çin’in nispeten güçlü toparlanması ve Avrupa ile ABD’deki aşı uygulamalarının önümüzdeki aylarda talebi destekleyecek olması nedeniyle umutlu olduklarını açıklandı.

JPMorgan analistleri, COVID-19 vakalarındaki artış ve bir dizi büyük ekonomide yeni bir karantina turu göz önüne alındığında petrol için kısa vadeli resmin belirsiz göründüğünü söyledi.

Ancak 2021’in ikinci yarısının daha parlak olması gerektiğini belirten analistler, yakın vadede talebin zayıf görünümüne rağmen aşı uygulamalarının yakında enfeksiyon ve hareketlilik arasındaki bağlantıyı kırarak yaz boyunca küresel petrol talebinde artışa izin vereceği görüşlerine güvenmeye devam ettiklerini dile getirdi.

Wall Street devleri Goldman Sachs ve Bank of America dördüncü çeyrek verilerini bildirmeye hazırlanırken yatırımcılar bugünkü kazanç takvimini yakından takip etmeye başladı.

Morgan Stanley’in çarşamba günü kazançlarını bildirmesini planladığı kaydedildi. Avrupa Merkez Bankası ve Japonya Merkez Bankası ise perşembe günü için faiz oranlarını belirledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar