26 Mayıs 2022, Perşembe
23.7 C
İstanbul

Adam Back, Bitcoin’deki Satoshi Ölçü Biriminin Terk Edilmesi Gerektiğini Söyledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Blockstream’in CEO’su, satoshilerin kafa karıştırıcı olduğunu ve bit’lerin en küçük Bitcoin ölçüm birimi olarak geri gelmesi gerektiğini söyledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Blockstream CEO’su Adam Back, Satoshi ölçü birimi Sat’ın kafa karıştırıcı olduğunu söyledi.
  • Back, Bitcoin ölçmek için bit kullanmanın çok daha kolay olduğunu belirtti.
  • Kripto Twitter da onunla aynı fikirde görünüyor.

Blockchain teknoloji şirketi Blockstream’in CEO’su Adam Back, Bitcoin’cilerin “sat” olarak bilinen Satoshi ölçü birimini terk etmesi gerektiğini söyledi.

Binance indirim kodu

Adam Back, dün Twitter’da “Bitleri yeniden başlatma zamanı. Sat (satoshi) kafa karıştırıcı.” diye yazdı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Sat ve Bit Arasındaki Fark Nedir?

Bitcoin’in anonim yaratıcısının adını taşıyan Satoshiler, en küçük Bitcoin miktarını ölçen birimlerdir: Bir tam Bitcoin’in yüz milyonda biri.

Ancak en başından bu yana Bitcoin üzerine çalışan Back’e göre, en küçük ölçü birimi olarak bitleri kullanmaya geri dönmek gerekiyor.

Bitler, bir tam Bitcoin’in milyonda birine denk geliyor. Blockstream Ceo’su “1 milyon, 100 milyonluk ölçüme göre çok daha kolay.” diye yazdı.

“Evet, bir Bitcoin çok pahalı ancak sat kulağa ucuz ve kafa karıştırıcı geliyor.” diyen Back, “Bu şekilde insanların ne satın aldığını anlamaları çok zor.” diye ekledi.

Kripto Twitter da Back’i Destekliyor

Kripto Twitter topluluğu, Back’in fikrini sosyal medya üzerinden destekledi. David Burkett konu ile ilgili, “Sat, her zaman mantık yürütmek için çok küçük ve bol görünmüştür. 100 milyona bölmek, 1 milyona bölmekten çok daha zor ve kafa karıştırıcı.” diyerek fikrini belirtti.

Bitcoin maksimalisti Arthur Morgan da “Bu konuda size tamamen katılıyorum. Bitleri daha fazla kullanmalıyız. Yaklaşan boğa koşusu piyasası bittikten sonra, borsalar bit başına BTC fiyatları belirlemeli.” diyerek Adam Back’e desteğini dile getirdi.

İlgili Haber:  Amazon, Dijital Para Projesi İçin Yetkin Bir Ekip Oluşturuyor

Blockstream’in kurucu ortağı Blockstack de Bit’in çok daha basit bir zihinsel model olduğu konusunda Back ile hemfikir göründü.

Back, kendi argümanını, “Bir Bitcoin, bitlerden oluşur. Bu daha şiirsel duruyor.” diyerek destekledi.

Bit’i geri getirin!

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar