11 Ağustos 2022, Perşembe
26.7 C
İstanbul

Adidas, Ethereum Tabanlı NFT Satışından 23 Milyon Dolar Gelir Elde Ederek Rekor Kırdı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Spor giyim devi Adidas, dün piyasaya sürdüğü Ethereum tabanlı NFT koleksiyonu “Into the Metaverse” satışından saatler içinde 23.4 milyon Dolar gelir elde etti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Adidas, ilk NFT satışından saatler içinde rekor bir gelir elde etti.
  • Spor giyim devinin Ethereum tabanlı NFT’leri, kısa süre içinde 23.4 milyon Dolarlık satış hacmi üretmeyi başardı.

Spor giyim devi Adidas, dün piyasaya sürdüğü Ethereum tabanlı NFT koleksiyonu “Into the Metaverse” satışından saatler içinde 23.4 milyon Dolar gelir elde etti.

Binance indirim kodu

Adidas’ın Ethereum Tabanlı NFT Satışı

CryptoSlam verilerine göre, Adidas NFT koleksiyonunun son 24 saatteki olağanüstü satış hacmi, onu şu anda dünyanın en gözde NFT projesi haline getirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Adidas’ın Ethereum tabanlı NFT satışı, Bored Ape Yacht Club (BAYC şu anda satış hacmine göre en büyük 7. NFT koleksiyonu), PUNKS Comic NFT’lerinin yaratıcısı Pixel Vault ve özel NFT koleksiyoncusu gmoney ile yapılan bir işbirliği sonucunda gerçekleşti.

Ethereum blok zincirinde toplam 30.000 Adidas Originals NFT’si üretildi ve bunlardan 20.000 tanesi NFT yatırımcılarına sunuldu.

Adidas, erken erişimde belli bir indirim yapılacağını açıklayınca NFT trafiği daha da arttı ve yalnızca birkaç saat içinde 20.000 erken erişim NFT’sinin tamamı satıldı.

Adidas ve Metaverse Planları

NFT satışı, metaverse evreninde erken bir yer kazanmak için çaba sarf eden spor giyim devi Adidas için oldukça güzel bir haber. Firma, geçen ay metaverse stratejisinin bir parçası olarak Coinbase ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Aynı günlerde firma, metaverse oyunu The Sandbox’dan bir sanal arazi satın aldığını da açıkladı.

Şu anda cüzdanlarında bir Adidas NFT’si tutan şanslı yatırımcılar, 2022’de çıkacak olan hem gerçek hem de sanal Adidas ürünlerine özel erişim elde edecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar