29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Adidas, Metaverse Yatırımlarına Devam Ediyor: Bored Ape Yacht Club, Gmoney.eth ve PUNKS Comic ile Ortaklık İddiası!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Ünlü spor giyim markası Adidas, son günlerdeki kripto para ve metaverse ortaklıkları ile dikkat çekiyor. Son olarak firmanın, Gmoney.eth, Bored Ape Yacht Club ve PUNKS Comics ile de ortaklık kurmuş olabileceği iddia ediliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ünlü spor giyim markası Adidas, son günlerdeki kripto para ve metaverse ortaklıkları ile dikkat çekiyor.
  • Son olarak firmanın, Gmoney.eth, Bored Ape Yacht Club ve PUNKS Comics ile de ortaklık kurmuş olabileceği iddia ediliyor.

Ünlü spor giyim markası Adidas, son günlerdeki kripto para ve metaverse ortaklıkları ile dikkat çekiyor.

Binance indirim kodu

Adidas ve Metaverse Adımları

Firma, geçtiğimiz günlerde ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase ve metaverse oyunu The Sandbox ile çeşitli ortaklıklar kurduğunu duyurdu. Adidas, The Sandbox’ın sanal evreninden bir “arazi” satın aldı. Firmanın, oyun dünyasında çeşitli ürün satışları yapabileceği dile getiriliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Öte yandan son ayların dikkat çeken NFT projesi Bored Ape Yacht Club (BAYC) bugün resmi Twitter hesabından paylaştığı bir tweet ile bazı yeni iddiaların gündeme gelmesine neden oldu.

Adidas ile İlgili Yeni Ortaklık İddiaları

BAYC Twitter hesabı, bugün üzerinde Adidas marka ceket olan bir maymun resmi paylaştı. Ceketin üzerinde ise Adidas, Bored Ape Yacht Club, G-Money ve Punks Comic logoları bulunması tüm kullanıcıların ve kripto para takipçilerinin dikkatini çekti.

Bored Ape Yacht Club, 10.000 dijital maymundan oluşan bir NFT koleksiyonudur. BAYC, bu yılın başından bu yana 800 milyon Dolardan fazla satış geliri elde ederek en büyük 4. NFT projesi olma başarısını kaydetti.

Punks Comic ise belki de en ünlü NFT projesi olan CryptoPunks’ın bir türevi olarak nitelendirilir. Ancak Punks Comic, CryptoPunks’a nazaran çok daha düşük bir seviyede, 131 milyon Dolar, satış hacmi üretmeyi başarmıştır.

İlgili Haber:  Metaverse Piyasası: MANA Fiyatı Son İki Haftada %253 Oranında Arttı!

Son olarak Gmoney, Porto Riko merkezli bir NFT koleksiyoneri ve ayrıca Delphi Digital’in “INFINFT” şirketinin de genel ortağıdır. Gmoney, Ocak 2021’de bir CryptoPunk NFT’si için 140 ETH değerinde ödeme yapması ile gündeme gelmişti.

Tüm bu şirketlerin Adidas ile bağlarının ne olduğu henüz belli değil; ancak Adidas kesinlikle metaverse alanında etkin bir oyuncu olacak…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend