10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.3 C
İstanbul

Adidas, Metaverse Yatırımlarına Devam Ediyor: Bored Ape Yacht Club, Gmoney.eth ve PUNKS Comic ile Ortaklık İddiası!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ünlü spor giyim markası Adidas, son günlerdeki kripto para ve metaverse ortaklıkları ile dikkat çekiyor. Son olarak firmanın, Gmoney.eth, Bored Ape Yacht Club ve PUNKS Comics ile de ortaklık kurmuş olabileceği iddia ediliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ünlü spor giyim markası Adidas, son günlerdeki kripto para ve metaverse ortaklıkları ile dikkat çekiyor.
  • Son olarak firmanın, Gmoney.eth, Bored Ape Yacht Club ve PUNKS Comics ile de ortaklık kurmuş olabileceği iddia ediliyor.

Ünlü spor giyim markası Adidas, son günlerdeki kripto para ve metaverse ortaklıkları ile dikkat çekiyor.

Binance indirim kodu

Adidas ve Metaverse Adımları

Firma, geçtiğimiz günlerde ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase ve metaverse oyunu The Sandbox ile çeşitli ortaklıklar kurduğunu duyurdu. Adidas, The Sandbox’ın sanal evreninden bir “arazi” satın aldı. Firmanın, oyun dünyasında çeşitli ürün satışları yapabileceği dile getiriliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Öte yandan son ayların dikkat çeken NFT projesi Bored Ape Yacht Club (BAYC) bugün resmi Twitter hesabından paylaştığı bir tweet ile bazı yeni iddiaların gündeme gelmesine neden oldu.

Adidas ile İlgili Yeni Ortaklık İddiaları

BAYC Twitter hesabı, bugün üzerinde Adidas marka ceket olan bir maymun resmi paylaştı. Ceketin üzerinde ise Adidas, Bored Ape Yacht Club, G-Money ve Punks Comic logoları bulunması tüm kullanıcıların ve kripto para takipçilerinin dikkatini çekti.

Bored Ape Yacht Club, 10.000 dijital maymundan oluşan bir NFT koleksiyonudur. BAYC, bu yılın başından bu yana 800 milyon Dolardan fazla satış geliri elde ederek en büyük 4. NFT projesi olma başarısını kaydetti.

Punks Comic ise belki de en ünlü NFT projesi olan CryptoPunks’ın bir türevi olarak nitelendirilir. Ancak Punks Comic, CryptoPunks’a nazaran çok daha düşük bir seviyede, 131 milyon Dolar, satış hacmi üretmeyi başarmıştır.

İlgili Haber:  TIME Dergisi Ethereum ve Metaverse'e Yatırım Yapıyor!

Son olarak Gmoney, Porto Riko merkezli bir NFT koleksiyoneri ve ayrıca Delphi Digital’in “INFINFT” şirketinin de genel ortağıdır. Gmoney, Ocak 2021’de bir CryptoPunk NFT’si için 140 ETH değerinde ödeme yapması ile gündeme gelmişti.

Tüm bu şirketlerin Adidas ile bağlarının ne olduğu henüz belli değil; ancak Adidas kesinlikle metaverse alanında etkin bir oyuncu olacak…

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar