8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Adidas, NFT Satış Hacmi ile OpenSea’de 2. Sıraya Kadar Yükseldi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Spor giyim devi Adidas, ortakları gmoney, Bored Ape Yacht Club ve PUNKS Comic ile yaptığı NFT satışında son 3 günde 43 milyon Dolar gelir elde etti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Spor giyim devi Adidas, ortakları gmoney, Bored Ape Yacht Club ve PUNKS Comic ile yaptığı NFT satışında son 3 günde 43 milyon Dolar gelir elde etti.
  • Adidas, bu satış hacmi ile OpenSea’de en değerli 2. NFT koleksiyonu oldu.

Adidas, son 3 günde kaydettiği NFT satış hacmi ile OpenSea’de en değerli 2. NFT koleksiyonu oldu.

Binance indirim kodu

Adidas’ın NFT Koleksiyonu OpenSea’de 2. Sıraya Yükseldi

Adidas’ın “Into the Metaverse” adlı NFT koleksiyonu, son 3 günde NFT pazarı OpenSea üzerinde toplam 11.391 Ethereum (43 milyon Dolar) değerinde satış gerçekleşti. Koleksiyon, RTFKT’nin Clone X’inin ardından OpenSea’de en çok işlem hacmi üreten 2. proje konumuna yükseldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Adidas, ortakları Bored Ape Yacht Club, PUNKS Comic ve gmoney ile birlikte söz konusu NFT koleksiyonunu yarattı. “Into the Metaverse” koleksiyonu, 30.000 farklı NFT’den oluşuyor. Şu ana kadar bu NFT’lerin 20.000 tanesinin satıldığı belirtildi.

Adidas, Kripto Para ve Metaverse

Öte yandan bu NFT satışı, Adidas’ın bir süredir devam eden kripto ortaklıklarının son meyvesi olarak dikkat çekiyor. Spor giyim devi bundan birkaç hafta önce ilk olarak ABD merkezli önde gelen kripto para borsası Coinbase ile bir ortaklık anlaşması imzaladığını duyurdu.

Bu duyurudan birkaç gün sonra ise Adidas’ın metaverse odaklı kripto oyunu The Sandbox içinden bir “sanal arazi” satın aldığı haberleri gündeme geldi. Spor giyim devi de kısa süre içinde bu haberleri doğruladı ve metaverse alanına yönelik odağını resmi olarak açıklamış oldu.

İlgili Haber:  Bored Ape Yacht Club Satışları %900 Arttı: OpenSea’deki NFT İşlem Hacmi İki Katına Çıktı!

Aynı süreçte Adidas’ın en büyük rakibi Nike da OpenSea’deki yüksek hacimli satışları ile dikkat çeken NFT koleksiyon markası RTFKT ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu anlamda uzun yıllardır spor giyim alanında devam eden Adidas – Nike rekabeti, kripto para başta olmak üzere NFT ve metaverse evrenine de taşınmış gibi görünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar