12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Ağustos Ayında OpenSea Üzerinden 3 Milyar Dolarlık NFT Satışı Gerçekleştirildi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Non-fungible token (NFT) çılgınlığı devam ediyor. Bloomberg’in yayınladığı yeni rapora göre yalnızca bir NFT pazarında 3 milyar dolar değerinde dijital sanat eseri satışı gerçekleştirildi.

Binance indirim kodu

Ağustos, OpenSea NFT Pazarı İçin Rekor Ayı Oldu

Dünyanın en büyük NFT platformu olan OpenSea, Ağustos ayında 3 milyar dolarlık satış yaparak geçtiğimiz aylardaki performansını katladı. Dune Analytics verilerine göre Ağustos ayı ayrıca, bir günde 300 milyon adet işlem ve ay boyunca gerçekleşen tutarlı alım aktivitesi ile OpenSea’nin en yüksek hacimlere ulaştığı ay oldu.

Binance indirim kodu

Bazı analizcilere göre bu son yaşanan NFT çılgınlığı, spekülatif bireysel yatırımcıların Bitcoin ve şaka hisseleri yerine dijital sanat eserlerine yöneldiğine dair bir kanıt olabilir. Bitcoin ve en büyük iki şaka hissesi olan GameStop ve AMC 2020 seviyelerine göre halen çok yüksek fiyatlardan işlem görse de son aylarda görece stabil hale geldikleri söylenebilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin’in teknik verileri incelendiğinde son yaşanan heyecan dalgasının yerini yavaş yavaş bir durgunluğa bıraktığını söyleyebiliriz. Bitcoin aktif adres sayısı ve Bitcoin vadeli işlemlerinde boğa lehine bir pozisyon alma maliyeti Nisan ayı seviyelerine göre halen toparlanmış değil. Bununla birlikte Cardano (ADA) farklı altcoinler de, kendi fiyatları için rekorlar kırıyor ve bu da Bitcoin dışındaki kripto paralara olan ilginin arttığını gösteriyor.

“Bitcoin Yatırımcıları NFT’lere Geçiyor Olabilir”

Kripto para şirketi Bequant’ta araştırma lideri olarak görev yapan Martha Reyes, Bloomberg’e yaptığı açıklamalarında şöyle dedi: “Bireysel yatırımcıların bir kısmı NFT dünyasına geçiş yaptı. Şöyle de bir gerçek var ki, primatların ve penguenlerin fotoğraflarına yatırım yapmak kripto paralara yatırım yapmaktan çok daha eğlenceli görünüyor.”

Reyes bu açıklamalarında, ortalama olarak sırasıyla 41.4 ETH ve 2.6 ETH’den satışa sunulan Bored Ape Yacht Club ve Pudgy Penguin NFT’lerine gönderme yaptı. Söz konusu Ethereum miktarlarını itibari para birimlerine çevirdiğimizde, bir maymun fotoğrafı için ortalama 150.000 dolar, bir penguen fotoğrafı için ise ortalama 10.000 dolar maliyete tekabül ediyor.

İlgili Haber:  NFT Pazarı OpenSea Karıştı: Bir Yönetici, İçeriden Bilgi Sızdırarak NFT Satışlarından Kâr Elde Etti!

Ağustos ayında, 16. yüzyılda Hollanda’daki lale çılgınlığı ile ilgili bir NFT koleksiyonunda pikselleri ile oluşturulmuş bir gül 50.000 doların üstüne satılmıştı. Bu satışın spekülatif piyasalar ile ilgili olan bir spekülatif satış olduğunu söyleyebiliriz. Konu ile ilgili bir Reddit kullanıcısı şu yorumu yaptı: “Bunu anlamayabilmeniz için biraz düşünmeniz lazım. Bu, ünlü bir balondan esinlenmiş bir balondur. Hollandalılar en azından gerçek lale kullanıyordu.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar