26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Airbnb, Kripto Para ile Ödeme Almaya mı Hazırlanıyor?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bir konaklama hizmeti devi olan Airbnb, 2022 yılında nihayet kripto paralar ile ödeme imkanını sunmaya hazırlanıyor olabilir.

Binance indirim kodu

Airbnb Yakında Kripto Para Ödemelerine Destek Verebilir

Şirketin CEO’su Brian Chesky’ye göre, kripto paralar ile konaklama rezervasyonları yapmak, bu yıl şirketten en çok talep edilen konu oldu.

Binance indirim kodu

3 Ocak tarihinde Chesky, Twitter üzerinden yayınladığı mesajında, şirketi Airbnb için önerilerde bulunulmasını istedi. Binlerce Tweet’i değerlendiren ünlü CEO, en çok talep edilen konunun kripto paralar olduğunu tespit etti. Öneriler arasında diğerleri ise daha net fiyatlama gösterimleri, sadakat programı, güncellenmiş temizleme ücretleri ve daha iyi müşteri hizmetleri oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Buna ek olarak Chesky, birçok token projesini incelediğini ve bu yüzden Airbnb’nin gelecekte uygulamaya koyacağı kripto para ödemeleri politikasının bir ya da iki token ile sınırlı kalmayacağını söyledi. Ünlü CEO ayrıca, şirketinin 2013 yılından bu yana 336 milyar dolarlık ödeme işlediğini belirtti. Şirket şu anda dünya çapında Visa, Mastercard, Apple Pay, Google Pay ve PayPal gibi çok sayıda ödeme sağlayıcısını destekliyor. Airbnb ismindeki “bnb” kısmı, İngilizcedeki “bed (yatak)” ve “breakfast (kahvaltı) kelimelerinden oluşuyor.

2021 yılı kripto paralar açısından kurumsal yatırımcıların iyiden iyiye kripto sektörüne giriş yaptığı bir yıl olmuştu. Başta Tesla olmak üzere çok sayıda şirket kripto paralar ile ödeme kabul etmeye başladı. Bununla birlikte Tesla’nın 2021 yılının bahar aylarında artık Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeyeceğini açıklaması, kripto paralarda bir düşüş dalgası yaşanmasına neden olmuştu. Şirketin CEO’su Elon Musk, Bitcoin ile ödemelerin iptal edilmesinin nedeninin BTC madenciliğinin çok fazla elektrik enerjisi kullanması olduğunu belirtmişti.

Bununla birlikte Ethereum da halihazırda Bitcoin ile aynı madencilik teknolojisini kullanıyor. İlk olarak piyasaya çıktığı tarihlerde “Proof of Stake” sisteminin henüz emekleme aşamasında olmasıyla beraber Ethereum, geçici bir çözüm olarak “Proof of Work” konsensüs mekanizmasını tercih etmiş ve PoS sistemiyle ilgili eksiklerin giderilmesini beklemişti. Ethereum’un 2022 yılının ikinci çeyreğinde tamamen PoS sistemine geçiş yapması bekleniyor. Bu sayede altcoinin enerji kullanımında %99’dan fazla tasarruf sağlanacak. PoS sisteminde kripto para madenciliği yerine yatırımcıların stake ettikleri tokenler kullanılıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend