2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

Airdrop Açıklamasından Sonra XRP’de Artış Bekleniyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin ve ethereum’dan sonra değer bakımından en büyük üçüncü kripto para olan Ripple’ın XRP’si geçen ayı yükselerek geçirdi.

Binance indirim kodu

Çoğu Ripple tarafından kontrol edilen XRP tokenleri, son birkaç hafta içinde değerini iki kattan fazla arttırdı. Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyelerine fırlamasının yanında airdrop olarak anılan yeni kripto para dağıtımının merakla beklenmesi de bu artışı destekledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Airdrop kıvılcım tokenler ile dağıtılacak

Şimdi, büyük ABD kripto para borsası Coinbase, 12 Aralık günü hayata geçmesi planlanan airdrop için destek açıkladı. XRP’ye sahip olanlar, daha sonraki bir tarihte Coinbase’den kıvılcım tokenleri alma hakkına sahip olacak.

Yaklaşık 35 milyon kullanıcıya sahip dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, hafta sonu bir gönderi yayınladı. Yayınlanan blog gönderisinde, “Alacağınız kıvılcım miktarı, o esnada hesabınızda ne kadar XRP bulunduğuna bağlıdır,” denildi.

Coinbase, Twitter üzerinden “Airdrop’u Flare ağının lansmanından sonra dağıtmayı planlıyoruz” dedi. Flare ağı, ağın yerel kripto parasını kıvılcım tokenleri ile XRP Ledger’e ethereum benzeri işlevsellik getirmek için tasarlanmıştır.

Yaklaşık 45 milyar kıvılcım tokeninin ücretsiz dağıtımı, Ripple’ın yatırım kolu RippleX tarafından destekleniyor.

Cayman Adaları merkezli Binance’in yanı sıra, Güney Kore’nin Bithumb ve Lüksemburg merkezli Bitstamp gibi diğer büyük kripto para borsaları da airdrop’u destekleyeceklerini söyledi.

Kripto para piyasası gözlemcileri, XRP’nin Kasım ayındaki büyük rallisine işaret ediyor. Bunun yanı sıra son haftalarda “eşantiyon” token dağıtımıyla ilgili de heyecan artıyor.

Ripple, XRP, Coinbase, chart

Hong Kong merkezli blockchain yatırım firması Kenetic Capital’in yönetici ortağı Jehan Chu, Coindesk’e geçen ay yaptığı açıklamada, “Yaklaşan Airdrop, XRP boğa piyasasını güçlendiriyor. Bu sayede en büyük kripto topluluklarından birinin zihin paylaşımını çılgınlığa sürüklüyor,” dedi.

İlgili Haber:  Elon Musk Dogecoin'i SpaceX Roketiyle Gerçekten de Ay'a Gönderecek - Ödemeler Dogecoin ile Yapıldı

XRP’nin akıllı sözleşme aracı olan Flare’in yakında piyasaya sürülmesiyle birlikte, ikili, Ethereum’un merkezi olmayan finans ve uygulamalardaki hakimiyetine meydan okumaya çalışacak.

Ethereum fiyatı, Ethereum ağı üzerine inşa edilen birçok DeFi projesiyle krediler ve sigorta gibi geleneksel finansal araçları yeniden oluşturmak için kripto teknolojisini kullanan merkezi olmayan finansmana (DeFi) olan ilginin hızla artmasıyla birlikte son 12 ayda %300 artış kaydetti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar