26 Mayıs 2022, Perşembe
24.3 C
İstanbul

Aktif Bitcoin Adreslerinin Sayısı Kasım’da Rekor Seviyelere Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

En son bu kadar çok aylık aktif kullanıcı sayısı kayıtlara geçtiğinde Bitcoin başka bir boğa koşusundan çıkış yapıyordu. Şimdi aynı değerlere ulaşıldı.

Binance indirim kodu

Kasım ayı boyunca yaklaşık 19.6 milyon Bitcoin adresi BTC gönderdi veya satın aldı.

Binance indirim kodu

Blockchain veri sağlayıcısı Glassnode’a göre söz konusu rakam, Aralık 2017’de ölçülen 21.64 milyon ve Ocak 2018’de ölçülen 19.67 milyondan sonra tek bir ayda şimdiye kadarki en yüksek üçüncü değer olarak kayıtlara geçti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Aktif Bitcoin Adres Sayısı ve Bitcoin Fiyatı Paralel İlerliyor

Aktif Bitcoin adreslerinin sayısı son birkaç yıldır Bitcoin’in fiyatı ile genel olarak aynı hizada yoluna devam ediyor. Bu, kripto para piyasası için şaşırtıcı bir durum değil. Kripto paranın fiyatı yükseldikçe, ticaretine karşı duyulan ilgi artar ya da tam tersi şekilde fiyatı düştükçe ticaret değerleri azalır.

2017’nin sonunda ortaya çıkan uzun süreli Bitcoin artış eğrisi ve fiyat açısından da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşılmasının ardından 2018’in başlarında kripto parada önemli bir çöküş meydana gelmiş ve bu durum da Bitcoin için büyük miktarda baskı yaratmıştı. Bitcoin fiyatının rekor seviyeye ulaştığı Aralık 2017’de yeni adres sayısı da hızla 17 milyon değerini aşmıştı.

9 Kasım’da Günlük Aktif Adres Sayısı 1.18 Milyon’a Ulaştı

Bu sayı size yüksek geliyorsa bunun nedeni çoğu Bitcoin adresinin (Glassnode’a göre şu anda toplam 740 milyonun üzerinde) aslında herhangi bir Bitcoin bulundurmaması ve dolayısıyla aktif durumda olmamasıdır.

Aktif adres sayıları, bu yılın başlarından itibaren Bitcoin fiyatının toparlanmasıyla birlikte ani bir şekilde yükselmeye başladı. 9 Kasım’da günlük aktif adres sayısı 1.18 milyon gibi önemli bir düzeye ulaşmıştı.

Bitcoin fiyatı son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesini görme işiyle uğraşır durumda. Öncü kripto paranın değeri şu anda yaklaşık 19.000 Dolar seviyesinde seyrediyor.

İlgili Haber:  Biden'ın Vergi Arttırımı Kararı Kripto Paraları Nasıl Etkileyecek?

Kripto analistleri Bitcoin fiyat artışının devam edebileceğini dile getiriyor. Böylesi bir durumda Aralık ayı için yeni bir aktif Bitcoin adres sayısı rekoru ortaya çıkar mı, hep birlikte göreceğiz.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar