5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Alameda Research, DeFi Ekosistemi Coin98 Finance’a 4 Milyon Dolar Yatırımda Bulundu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Popüler türev borsası FTX’in arkasındaki firma olan kripto alım satım şirketi Alameda Research, Coin98 Finance’a 4 milyon dolar değerinde yatırım yaptı. Anlaşma, geçtiğimiz yıl Amerika ve Avrupa gibi büyük bölgelerin arkasında kalan Asya bölgesindeki DeFi ağının büyümesini de temsil ediyor.

Binance indirim kodu

Coin98 Finance, merkezi Vietnam’da olan ve DeFi ürünleri inşa eden bir takım. Şirketin girişim kolu olan Coin98 Ventures ülkedeki en büyük kripto fonunu yönetiyor ve ayrıca Solana Vakfı’yla beraber Solana Ekosistemi Fonu’nun ülkedeki varlığını idare ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Alameda Research, Ethereum ve Solana Blockchain Ekosistemlerine Yatırım Yapmasıyla Tanınıyor

Günlük olarak 600 milyon dolar ila 1.5 milyar dolar arasında alım satım gerçekleştirilen Alameda, Ethereum ve Solana blockchain ekosistemlerindeki DeFi projelerine aktif olarak yatırım yapmasıyla tanınıyor.

Alameda’nın bu yatırımı, DeFi piyasasının Asya’da da bir büyüme zeminine sahip olduğunun ve eninde sonunda Asya bölgesinde de popülerlik kazanacağının önemli bir göstergesi olarak düşünülüyor.

Güncel durumda Asya’daki DeFi piyasası Batı piyasasından bir nebze ayrık olarak işliyor.

Örneğin Güney Kore’de Kakao’nun Klaytn’i ve Terra’sı en popüler DeFi projeleri olarak biliniyor ve yerel yatırımcılar genel olarak bu tokenler ile alım satım yapıyorlar. DeFi ağındaki SushiSwap, Uniswap, Aave ve Compound gibi mavi çip koinler Güney Koreli büyük borsalarda yeni yeni ilgi görmeye başladılar.

Ancak Asya’daki DeFi altyapısının temeli en aşağıdan, yerel oyuncular tarafından inşa ediliyor.

Coin98’in Asya Pazarın Büyük Bir Popülaritesi Bulunuyor

Coin98’in DeFi kolu olan Coin98 Finance; Coin98 Wallet, ilk zincirler arası kripto tarayıcısı ve mobil cüzdanlar gibi ürünleri geliştiyor ve bu ürünler de Asya pazarında müthiş bir benimsenmeyle karşılanıyor.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Temmuz Ayına Kadar 25 Bin Dolara Düşüp Yıl Sonunda 100 Bin Dolara Çıkacağını Öne Süren Teori

Coin98 Finance’ın çoğunluğu Güneydoğu Asya’da yaşayan 200.000 kullanıcısı var ve aylık olarak 20 milyon dolarlık bir hacme sahip. Bu ticaret hacminin Coin98 henüz önemli bir reklam yapmadan gelmesi de dikkat çekiyor. Ayrıca ekip özellikle Solana sisteminde tanınan birçok geliştiriciye de ev sahipliği yapıyor.

Vietnam, Güney Kore ve Japonya’da DeFi projelerine olan ilgi giderek artacakmış gibi görünüyor ve ayrıca DeFi altyapılarının geliştirilmesinde önemli rolleri olan deneyimli takım sayısında da göz ardı edilemeyecek kadar artış var.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar