29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Algorand (ALGO) Fiyat Analizi: Yüzde 35’lik Yükseliş Kapıda mı?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Analiste göre Algorand (ALGO) fiyatı, yönelimsel bir şekilde hareket edeceğine dair sinyaller gösterememesi ile birlikte bir tür konsolidasyon aşamasında sıkışıp kaldı. Altcoin, sürekli olarak alçak tepeler ve yüksek dip noktaları sergilemesi ile birlikte analistlerin de kafasını karıştırdı. Analiste göre altcoinin mevcut grafiğinde yaşanabilecek bir tür sağlam hamle sonucunda %35’lik bir hareket gerçekleşebilir. Analist Sarah Tran, Algorand (ALGO) fiyatını değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Algorand Fiyatı Bir Yol Ayrımında

Analiste göre ALGO fiyatı 4 saatlik grafiğinde simetrik bir üçgen formasyonu içerisinde bulunuyor ve net bir şekilde tanımlanmış teknik göstergeler arasında hareket edebilir. Analiste göre teknik modelin üst sınırı altcoin için güçlü bir direnç noktası görevi görürken üçgenin alt sınırı ise sağlam bir destek olma özelliği taşıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Analiste göre, boğaların altcoinin piyasasını kontrol etmeye karar vermesi durumunda Algorand fiyatı dört saatlik grafiğinde 21 SMA değeri olan 1.55 dolarda, bunun ardından ise %38.2’lik Fibonacci seviyesi olan 1.59 dolarda bir direnç ile karşılaşabilirler.

Analiste göre ALGO fiyatının yükseliş trendine devam etmesi durumunda ise, üst trend çizgisindeki 1.62 dolar seviyesi, 50 SMA değeri ile çakıştığı için güçlü bir direnç noktası oluşturabilir. Analiste göre bu direnç noktasının üstüne bir hamle olması durumunda %35’lik bir ralli sonucunda 2.17 dolara doğru yol alınabilir.

Aradaki bölgedeki engeller ise %50’lik Fibonacci seviyesi olan 1.68 dolar ve ardından ise 100 SMA değeri olan 1.70 dolar olabilir.

Analiste göre Algorand (ALGO) boğalarının hedeflerine ulaşabilmeleri için %78.6’lık Fibonacci seviyesi olan 1.89 dolar ve bunun ardından 2 Aralık’taki zirve olan 2.04 dolar seviyelerinin aşılmaları gerekiyor.

Bununla birlikte analist, satış baskısında ani bir yükseliş oluşması durumunda Algorand (ALGO) fiyatının ilk olarak %23.6’lık Fibonacci seviyesi olan 1.49 doları destek noktası olarak kullanabileceğini düşünüyor. Analist, üçgenin alt sınırı olan 1.45 dolar civarında ise ek bir savunma bölgesi oluşabileceğine inanıyor. Analiste göre bu noktanın altına bir iniş durumunda ise kötümser bir tablo olan %35’lik düşüş senaryosu devreye girerek 27 Ağustos tarihinden bu yana görülmemiş bir bölge olan 0.96 dolar civarı yeniden gündeme gelebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend